بازدید هیات مدیره بورس تهران از پروژه احداث ساختمان جدید

در این جلسه جاویدی معاون پشتیبانی شرکت بورس، این ساختمان را یک پروژه ملی دانست و به رعایت صرفه اقتصادی بورس تهران و پروژه در سه بُعد زمان، کیفیت و هزینه ساخت اشاره کرد و رسیدن به بالاترین بهره‏ وری در ساختمان و ایجاد ارزش افزوده برای سهامداران را از اهداف پروژه عنوان نمود.

وی اظهار داشت: تا این مرحله از احداث پروژه با استفاده از به روزترین روش های مدیریت پروژه، هم ‏پوشانی زمان انجام فعالیت‏ ها و تجارب فعالان تراز اول صنعت ساختمان‏ سازی در کشور، پیشرفت قابل ملاحظه در زمان پروژه در مقایسه با پروژه‏ های مشابه بدست آمده است.

جاویدی خاطرنشان کرد: جداسازی عناصر و فعالیت ‏های پروژه و انتخاب روش طرح و اجرا همزمان، هرچند که دارای زحمت فراوانی است لیکن با پیگیری و هماهنگی کافی نتیجه خوبی تاکنون داشته است به طوریکه فقط با داشتن اطلاعات فاز اول عملیات مربوط به گودبرداری و تحکیم به اتمام رسیده و فعالیت مربوط به بتن مگر، آرماتوربندی و تکمیل فنداسیون در حال انجام است که انشاءالله تا 20 اردیبهشت به اتمام خواهد رسید و همزمان ساخت اسکلت در کارگاه در جریان بوده و  برپایی ستون‏های فلزی به زودی شروع خواهد شد.

وی گفت: سادگی، وقار، انعطاف و بهره‏ وری بالای طرح معماری نهایی پروژه و همچنین علاقه و انگیزه کلیه عوامل مرتبط اجرایی حاضر در پروژه به عنوان موفقیت‏ های ساختمان جدید پروژه به حساب می‏ آید که همکاری تیمی خوبی را فراهم نموده و به فضل خداوند متعال ساختمان بروز، ماندگار و با تکنولوژی نوین خواهیم داشت.

معاون پشتیبانی بورس افزود: طراحی و احداث دیتاسنتر بازار سرمایه با استانداردهای معتبر و مساحت کافی برای تولید، نگهداری و انتشار داده‏ های معاملات و اطلاعات بازار سرمایه، پیش ‏بینی سالن همایش تخصصی برای برگزاری مجامع ناشران بورسی، همچنین وجود تالار معاملات و پیش‏ بینی حضور تعداد محدودی از فعالان ارکان بازار سرمایه، بازار پول و بیمه‏ ها از کاربری‏ های اختصاصی این ساختمان خواهد بود.

وی ضمن تشکر از همکاری خوب مسئولان محترم شهرداری منطقه 2 به تأثیر پروژه در ارتقاء شهری منطقه نیز اشاره کرد که علاوه بر رضایت سهامداران رضایت ساکنان منطقه را نیز به همراه داشته است.

همچنین طراحی این ساختمان توسط مهندسین مشاور ایرانی و همکار خارجی ایشان از آلمان در حال انجام بوده تا در نهایت مراحل ساخت و تکنولوژی به کار رفته در آن از ساختمان های اروپایی و به روز دنیا کم نداشته باشد.

/ 0 نظر / 161 بازدید