ششمین مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت بورس اوراق بهادار برگزار شد

در روز سه شنبه، مورخ بیستم تیرماه سال جاری، در مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت بورس اوراق بهادار ، تعلق سود نقدی یکصد ریالی برای هر سهم، به سهامداران شرکت بورس اوراق بهادار تصویب شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت بورس اوراق بهادار، در این روز فعالان بازار سرمایه، کارگزاران و سهامداران به دور هم جمع شدند تا ششمین مجمع عادی سالیانه شرکت بورس را برگزارنمایند.بنا بر این گزارش، آقای عسکری مارانی به عنوان رییس جلسه مجمع، رسمیت جلسه مجمع عمومی عادی سالیانه بورس اوراق بهادار تهران را با حضور 74 درصد از سهامداران اعلام کرد. رییس جلسه در آغاز از نمایندگان سه گروه کارگزاران، شرکت های سرمایه گذاری و کانون سهامداران حقیقی خواست تا در هیات رییسه مجمع حضور پیدا کنند.

وی سپس از آقای دکتر زارعی از طرف گروه شرکت های سرمایه گذاری، آقای دکتر عنایت از طرف گروه کارگزاران  به عنوان ناظرین جلسه،  آقای محمد قیومی از طرف سهامداران حقیقی به عنوان دبیر جلسه و آقای خواجه نصیر به عنوان نماینده سازمان بورس و اوراق بهادار برای حضور در جایگاه دعوت کرد. همچنین آقای دکتر قالیباف اصل به عنوان مدیر عامل، اعضای هیات مدیره و نماینده بازرس قانونی از موسسه حسابرسی دایان رایان در جایگاه قرار گرفتند.

بر اساس این گزارش درمجمع بورس اوراق بهادار علاوه بر تقسیم سود نقدی 100 ریالی به ازای هر سهم، صورتهای مالی منتهی به 29 اسفند سال 1390، در محل پژوهشکده نیرو بررسی و به تصویب رسید.

در ششمین مجمع عمومی عادی سالیانه بورس اوراق بهادار روزنامه اطلاعات به عنوان روزنامه کثیرالانتشار تعیین گردید. همچنین پاداش 150 میلیون تومانی برای هیات مدیره به تصویب رسید و حق حضور اعضای هیات مدیره در جلسات 7 میلیون ریال تعیین شد. درادامه این جلسه هیات رئیسه از کاندیداهایی که قصد حضور در ترکیب هیئت مدیره شرکت بورس را دارند، خواست تا با اعلام شفاهی و کتبی به طور رسمی نامزدی خود را اعلام کنند.

با این اعلان، 9 نامزد برای حضور در ترکیب هیئت مدیره شرکت بورس نمایندگانی از شرکت‌های سرمایه گذاری صبا تامین، کارگزاری خبرگان سهام، گروه مالی ملت، سرمایه گذاری بهمن، گروه مدیریت سرمایه گذاری امید، سرمایه گذاری توسعه ملی، بانک تجارت، سرمایه گذاری تدبیر و کارگزاری توسعه فردا اعلام حضور کردند تا بعد از رای‌گیری و شمارش آرا، در نهایت 7 عضو حقوقی هیئت مدیره شرکت بورس معرفی شوند.

/ 0 نظر / 14 بازدید