سرمایه گذاران خارجی به بورس تهران آمدند

براساس این گزارش شرکت سرمایه گذاری فیروزه با همکاری کارگزاری بانک اقتصاد نوین تاکنون بیش از یکصد و سی میلیون دلار از سرمایه های این سهامداران خارجی را وارد بورس تهران کرده اند.

به نظر می رسد در چند سال اخیر با توجه به ابلاغ سیاست های کلی اصل چهل و چهار و خصوصی سازی ، همچنین تصویب آیین نامه جدید سرمایه گذاری خارجی، رویکرد جدیدی از سرمایه گذاری خارجی در حال شکل گیری می باشد.

در شرایطی که سال گذشته رکود اقتصادی در اروپا سایه افکنده بود، بازدهی پنجاه و هفت درصدی بورس تهران برای سرمایه گذاران خارجی جالب و جذاب می باشد.

 

دیدگاه خوشبینانه سرمایه گذاران خارجی به بورس تهران 

سرمایه گذاران خارجی دیدگاه خوشبینانه ای از بازار سرمایه ایران دارند.

 

طی این بازدید جلسه ای با حضور مدیرعامل  محترم بورس تهران و سرمایه گذاران خارجی برگزار و عملکرد بازار سرمایه ایران برای سرمایه گذاران خارجی تشریح و به سوالات آنها پاسخ گفته شد.

دکتر حسن قالیباف اصل حضور سرمایه گذاران خارجی در بورس تهران را با اهمیت دانست و خاطر نشان کرد: با توجه به تصویب آیین نامه جدید سرمایه گذاری خارجی در هیات وزیران، سرمایه گذاران خارجی می توانند به راحتی و بدون محدودیت اقدام به سرمایه گذاری در بورس تهران کنند و هر وقت که خواستند نقدینگی خود را از کشور خارج نمایند.

وی ادامه داد: سرمایه گذاران خارجی می توانند برای سرمایه گذاری در بورس تهران به طور مستقیم و با گرفتن کد اقدام به سرمایه گذاری نمایند و یا از صندوق های سرمایه گذاری اتفاده کرده و از مدیریت حرفه ای این صندوق ها بهره مند شوند.

قالیباف اصل به مزیت های حضور سرمایه گذاری خارجی در بورس تهران اشاره کرد و اظهار داشت: حضور سرمایه گذاران خارجی سبب ورود نقدینگی بیشتر به بورس تهران می شود، همچنین با توجه به انتظارات سرمایه گذاران خارجی ، بازار سرمایه سعی در ارتقای دانش خود و تطبیق بیشتر با استاندارد های جهانی می کند.

مدیر عامل بورس تهران در پایان به نظر خوشبینانه سرمایه گذاران خارجی اشاره و تصریح کرد:  بورس تهران برای سرمایه گذاران خارجی جذاب است و تعدادی از این سرمایه گذاران خارجی با بورس تهران آشنا و فعال هستند و از اقدامات انجام شده راضی و دیدگاه خوشبینانه ای به بازار سرمایه ایران دارند.

/ 0 نظر / 16 بازدید