تفاهم نامه همکاری بورس های ایران و مالزی امضا شد

تفاهم نامه همکاری سازمان بورس و اوراقبهادار ایران با کمیسیون اوراق بهادار مالزی روز شنبه، ۲۹ارديبهشت ۱۳۸۶، به امضای دکتر "صالح آبادی" وخانم " زرینه انور" رسید.

 با امضای این تفاهم نامه دو بورس ایران و مالزی همکاری های گسترده ای را در زمینه های مختلف برای توسعه بازار دو کشور انجام خواهند داد.

تبادل اطلاعات ، دانش تکنیکی و کارشناسی برای ارتقا بورس ها، توسعه زیر ساخت بازار با هدف ایجاد رشد بالقوه برای هر دو سازمان، انتشار اطلاعات مربوط به بازار دو کشور، به مشارکت گذاشتن اطلاعات مورد انتفاع و علاقه دو طرف ، همکاری جهت توسعه نقدینگی در بازارهای اوراق بهادار ایران و مالزی همراه با معرفی منافع سرمایه گذاری در بازارهای سرمایه از مهم ترین بخش های این تفاهم نامه است.

 بررسی امکان ایجاد اتحاد استراتژیک بین دو کشور ، بررسی نحوه ورود شرکت ها در این دو بورس، برگزاری دوره های آموزشی و برقراری همکاری متقابل و تبادل اطلاعات برای اطمینان از مطابقت با قوانین و مقررات هر دو کشور از دیگر موارد این تفاهم نامه همکاری است .

خانم زرينه انور پس از انعقاد این تفاهم نامه گفت : این تفاهم نامه میان دو ارگان نظارت کننده بر بازار سرمایه ایران و مالزی است که به طور حتم تاثیر مهمی بر مناسبات دو کشور می گذارد. وی با بیان اینکه کمیسیون اوراق بهادار مالزی در سال های اخیر با امضای تفاهم نامه های متعدد با کشورهای مختلف، روند مطلوبی را در بازار سرمایه کشورهای جنوب شرق آسیا در پیش گرفته است ، افزود : هم اکنون کل ارزش بازار سرمایه مالزی ۳۳۰ میلیارد دلار است که تعداد ۱۰۳۰ شرکت در بورس این کشور پذیرش شده اند.

رییس کمیسیون اوراق بهادار مالزی اظهار داشت : در حال حاضر بسیاری از شرکت های بزرگ این کشور برنامه های توسعه ای فراوانی را برای حضور در بازارهای بین المللی طراحی کرده اند که امیدواریم این شرکت ها با آشنایی از پتانسیل های بازار سرمایه ایران وارد بورس تهران شوند.

وی که نخستین حضور خود را در ایران تجربه می کند، تصریح کرد : این کشور ظرفیت ها و توانمندهای بسیاری را برای توسعه فعالیت های خود در بازارهای بین المللی دارد و امیدواریم با همکاری یکدیگر بتوانیم حضور موفقی را در این بازارها داشته باشیم.

در پایان این مراسم، دکتر "علی صالح آبادی" رییس سازمان بورس و اوراق بهادار و خانم "زرینه انور" رییس کمیسیون اوراق بهادار مالزی تفاهم نامه همکاری را به امضا رساندند.

"کریس عزمان عبداله" مدیر اجرایی بخش ناشران و سرمایه گذاری ها و "نیک راسلین نیک جعفر" رییس بازار سرمایه اسلامی مالزی در این سفر انور را همراهی می کنند.

پس از امضای این تفاهم نامه، انور به همراه مقامات مالزیایی با حضور در تالار بورس و اوراق بهادار تهران از نزدیک در جریان نحوه داد و ستد در این تالار قرار گرفتند.

/ 0 نظر / 3 بازدید