بیش از 50 درصد سهام مخابرات جابجا شد

انجام موفقیت آمیز بزرگترین خریدو فروش تاریخ بورس  

 

 به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت بورس اوراق بهادار تهران، حسن قالیباف اصل، مدیرعامل شرکت بورس اوراق بهادار تهران در نشست مطبوعاتی درخصوص عرضه عمده و بلوکی سهام شرکت مخابرات ایران ضمن بیان این مطلب گفت: عرضه 50 درصد به علاوه یک سهم شرکت مخابرات ایران در بورس با موفقیت انجام شد . از میان دو کنسرسیومی که در رقابت شرکت داشتند کنسرسیوم اعتماد مبین موفق به خرید این بلوک از سهام شرکت مخابرات از طریق کارگزاری بهمن شد.

وی ضمن ابراز خرسندی از موفقیت این خرید و فروش تاکیدکرد: این معامله از نوع شرایطی است بدین شکل که خریدار ظرف 30 روز کاری فرصت دارد تا 20 درصد از ارزش این سهام را به صورت نقدی پرداخت نماید تا معامله قطعیت پیدا کند.

قالیباف در پاسخ به اینکه دلیل اعلام نام خریدار در این معامله چیست اظهار داشت : سازمان خصوصی سازی با توجه به شرایطی که برای این معامله تعیین کرده بود اهلیت فنی و مالی خریداران را بررسی کرده است تا مشخص شود ،خریداران پس از اینکه شرکت را تحت مالکیت خود درآوردند ازتوانایی اداره شرکت برخوردار باشند. کنسرسیوم های شرکت کنندگان دراین معامله از قبل مشخص شده بودند بر همین اساس اعلام نام خریدار سهام مخابرات در شرایط فعلی موردی ندارد.  

وی در خصوص انصراف شرکت تعاونی پیشگامان یزد گفت: در بررسی وضعیت خریداران معامله بلوکی سهام مخابرات، بحث اهلیت ها مطرح بود و ما نامه ای از سازمان خصوصی سازی دریافت کرده ایم مبنی بر اینکه شرکت پیشگامان یزد دراین رقابت شرکت نمی کند.

مدیرعامل شرکت بورس در خصوص تعداد خریداران سهام مخابرات گفت: بورس هیچ دخل و تصرفی در تعداد خریداران سهام بلوکی ندارد و تنها پس از تایید وضعیت خریداران اجازه معاملات را صادر می کند. بورس تهران هر شرکتی را که مورد تایید سازمان خصوصی سازی قرار بگیرد، در چرخه معاملات قرارخواهد داد. 

/ 0 نظر / 3 بازدید