پذیرش بیمه دانا در بورس اوراق بهادار

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل بورس اوراق بهادار، محمدرضا رستمی معاون ناشران و امور اعضاء بورس تهران ضمن بیان مطلب فوق افزود: امروز بیست و چهارمین جلسه هیات پذیرش بورس با حضور کلیه اعضای هیات پذیرش ، مدیران ارشد بیمه دانا و کارگزاری بانک صنعت و معدن تشکیل شد.در جلسه هیات پذیرش وضعیت پذیرش شرکت های بیمه دانا و بالاست مورد بررسی قرار گرفت .

وی ادامه داد: شرکت بیمه دانا پس از بررسی وضعیت به عنوان سومین شرکت بیمه ایی(پس از بیمه البرز و آسیا) در بازار سرمایه پذیرفته شد و عرضه سهام و درج این شرکت در بورس منوط به ارائه گزارش حسابرسی شده سال 1388 و بودجه سال 1389 خواهدبود.

وی خاطرنشان کرد : هادی اویارحسین مدیر عامل بیمه دانا قبلاً در خصوص ترکیب سهامداران این شرکت عنوان کرده بود که  39 درصد سهام این شرکت بابت رد دیون، 5 درصد به کارکنان و 20 درصد در اختیار دولت خواهد بود. به این ترتیب حدود35 درصد از سهام بیمه دانا در بورس عرضه خواهد شد.

دکتر رستمی با اشاره به عدم پذیرش  شرکت مهندسی و تاسیسات راه آهن ( بالاست) در بورس توسط هیئت پذیرش، تصریح کرد: شرکت بالاست با سرمایه‌ 3.8 میلیارد تومانی به دلیل وجود ابهام در مورد تداوم سودآوری ، ماهیت پیمانکاری و انحصاری بودن مشتریان، این شرکت در بورس پذیرفته نشده است .در عین حال بورس تهران به این شرکت پیشنهاد داد که با توجه به وضعیت موجود برای پذیرش در فرا بورس اقدام کند.

/ 0 نظر / 4 بازدید