جلسه بررسی وضعیت بازار سرمایه توسط مدیرعامل بورس اوراق بهادار برگزار شد

در این جلسه نمایندگان سهامداران حقیقی از دکتر قالیباف اصل سوالاتی در مورد عرضه های اولیه، فروش سهام توسط سازمان خصوصی سازی، سوء استفاده سهامدار عمده شرکت های کوچک بورسی،دستکاری شاخص و برنامه های بورس در حمایت از بازار سرمایه را مطرح کردند.

در ادامه این جلسه دکتر قالیباف اصل، سوالات سهامداران حقیقی را پاسخ داد وگفت: عرضه های اولیه با قیمت های پایین و مناسب به منظور حمایت از بازار سرمایه انجام شده است. همچنین در یکسال گذشته طبق دستور وزیر محترم امور اقتصادی  و دارایی، سازمان خصوصی سازی در عرضه سهام با بورس هماهنگ است و در شرایط خاص ناظر بازار اجازه عرضه های بلوکی سهام توسط سازمان خصوصی سازی را نمی دهد، در روزهای گذشته هم عرضه ای توسط این سازمان صورت نگرفته است.

 وی افزود: شاخص کل واقعی و صحیح است و اینکه عده ای می گویند شاخص کل با قیمت سهام که با افت مواجه شده تطابق ندارد، درست نیست زیرا شاخص کل ترکیبی از شاخص قیمت و سود نقدی است، الان در فصل مجامع هستیم و سود شرکت ها در شاخص کل محاسبه می شود.

مدیرعامل بورس اوراق بهادار نقدشوندگی بازار را نقطه قوت آن عنوان کرد و افزود: نباید اجازه دهیم که نقدشوندگی بازار دچار خدشه شود.

 وی توضیح داد: بازارگردانی به صورت ضمنی در حال انجام است و هم اکنون سهام بازارگردانی می شود، و دیگر سهامی که دارای صف طولانی در روزهای متوالی باشد وجود ندارد.

 وی به جلسه مشترک با وزیر اقتصاد اشاره کرد و گفت به منظور بررسی وضعیت بازار جلسات مشترکی با وزیر امور اقتصادی و دارایی برگزار گردید که در آن وزیر اقتصاد حمایت خود را از صنایع، شرکت ها و بازار سرمایه اعلام کرده است.

 مدیرعامل بورس اوراق بهادار تاکید کرد: پذیرش شرکت ها در بورس دلیل کافی برای خرید نیست و نباید بهانه افراد برای خرید بدون تحلیل باشد شرکت قیمت دارد و سهامدار باید بررسی نماید. ناظر بازار هم به معاملات و روند قیمت سهام ، ارایه اطلاعات شفاف و به موقع نظارت می کند.

/ 0 نظر / 9 بازدید