شرکت بورس سه ساله شد

وی ادامه داد: بورس تهران در مرحله سوم  قرار دارد و با بازنگری عملکرد، اهداف و گسترش ارتباطات درون و برون سازمانی، بالندگی بهتری صورت می گیرد .

 

ساختار با ثبات        

در ادامه این مراسم دکتر حسن قالیباف اصل ضمن تبریک سومین سال تاسیس بورس به تلاش همکاران اشاره کرد و گفت: در وضعیت کنونی اگر موفقیتی حاصل شده و به ساختار با ثباتی به عنوان متولی بورس کشور رسیده ایم مرهون تلاش همکاران فعلی و گذشته در شرکت بوده است.

وی از هیات مدیره قبلی و فعلی تشکر کرد و افزود: از هیات مدیره قبلی که به خاطر شکل گیری بورس و از هیات مدیره فعلی به خاطر پی گیر بودن و اتخاذ تصمیمات مهم تشکر می کنم.

 

قدردانی از مدیر عامل سابق

قالیباف اصل به زحمات مدیر عامل سابق بورس تهران ارج نهاد و اظهار داشت: تاسیس هر شرکتی در ابتدا سخت است، مانند تدوین آیین نامه ها، شکل دادن ساختار، جذب نیروی انسانی متخصص و مورد نیاز که نتایج زحمات مدیریت سابق است که جای تشکر دارد.

وی ادامه داد: هر شرکتی که سن آن بالا می رود آموخته ها و اندوخته های جدیدی کسب می کند و  انتظار می رود در فرصت ها و تهدیدها از تجربیات خود بهره بیشتری ببرد.

 

بورس دانش پایه است

وی خاطر نشان کرد: در هر سالگرد، شرکت ما یک سال بزرگتر می شود که به مفهوم پیری نیست زیرا بورس یک شرکت دانش پایه است که فعالیت آن بر روی نیروی انسانی دانش مدار می چرخد..

مدیر عامل بورس تهران نیروی انسانی متخصص را دارای مزیت رقابتی دانست و گفت: نیروی انسانی دانش محور مهمترین مزیت رقابتی بورس محسوب می شود و باید نیروی انسانی را به روز نگهداریم تا خلاقیت و فراگیری در شرکت به صورت فرهنگ و کار مداوم در آید.

 

استفاده از روش های جدید

وی گفت: نیروی انسانی بورس جوان و علاقه مند به یادگیری و ترقی است و انگیزه پیشرفت سبب می شود نیرو ها، فرمول های قدیمی بدون کاربرد را مورد بازبینی قرار داده و با روش های جدید جایگزین نمایند.

وی افزود: هم اکنون دوران پیشرفت و تلاش را طی می کنیم و بهترین فرصت است که از خود یادگاری در شرکت به جای گذاریم و در پیشبرد اهداف بورس نقش ایفا کنیم.

 

همکاری متوازن بین واحد ها

قالیباف اصل بر همکاری واحد ها تاکید کرد و گفت: عملکرد سازمان ها مانند یک ساعت است که برای نمایش زمان نیازمند کار کوچکترین و بزرگترین چرخ دنده هاست، و پیشرفت بورس تهران با همکاری بین همه اجزا و واحدها به صورت هماهنگ میسر می شود و عملکرد همه همکاران در تمامی مدیریت ها و واحد ها مهم است، و ما مانند یک خانواده هستیم که عده ای در تهران و گروهی در تالار های مناطق با تعهد مشغول به کار هستیم.

  

بین المللی شدن هدف بورس تهران

مدیر عامل بورس تهران بر دستیابی به هدف بین المللی شدن بورس تهران تاکید کرد و اظهار داشت:

تفکر خطی جواب نمی دهد و دایم باید دانش خود را به روز کنیم و همگام با جهان به جلو حرکت کنیم تا به هدف بین المللی شدن بورس تهران دست یابیم.

وی ادامه داد: رسیدن به این هدف کار زیادی را می طلبد مانند ترجمه صورت های مالی به زبان انگلیسی، متنوع کردن ابزارها و اصلاح استانداردها و قواعد معاملاتی در بازار سرمایه که به جذب سرمایه گذار خارجی و در نهایت به رشد و توسعه بازار می انجامد.

 

جایگاه بورس در اقتصاد ملی

وی در پایان بر تفکر توسعه ای تاکید کرد و گفت: نظام پیشنهادات را باید راه اندازی کنیم و با مطالعه تطبیقی بورس های دیگر از تجربیات آنها استفاده کنیم. همچنین خود را به پیشرفت بازار سرمایه متعهد بدانیم و جایگاه بورس در اقتصاد ملی و تامین مالی برای صنایع را به نمایش گذاریم.

در ادامه این مراسم تعدادی از قدیمی ترین مدیران و کارشناسان بورس تهران به طرح دیدگاه های خود از عملکرد سه ساله بورس پرداختند

/ 0 نظر / 2 بازدید