عرضه اوليه سهام شركت مجتمع فولاد خراسان در هشتم آبان 86

            به گزارش روابط عمومي بورس اوراق بهادار تهران، در نشست مشترك سازمان بورس و اوراق بهادار ، سازمان خصوصي سازي و بورس اوراق بهادار تهران كه صبح امروز برگزار شد، مقرر شد عرضه اوليه سهام فولاد خراسان كه چهارشنبه 25 مهر نام آن به عنوان چهارصد و چهلمين شركت پذيرفته شده در بورس،درج شد، در هشتم آبان انجام شود.

                  شركت مجتمع فولاد خراسان در بخش «ساخت فلزات اساسي»، گروه و طبقه «ساخت آهن و فولاد اساسي»، با كد 18-10-27 و نماد«فخاس (Fekhas)» طبقه‌بندي شده است.

             موضوع فعاليت اصلي شركت ايجاد و تأسيس كارخانجات فولادسازي و نورد مفتول و مقاطع فولادي و صنايع وابسته و بهره‌برداري و توسعه آن و واردات و تهيه ماشين‌آلات و تجهيزات و مواد اوليه موردنياز و صادرات فرآورده‌ها و توليدات آن مي‌باشد.

               مؤسسان اوليه مجتمع فولاد خراسان، شامل بانك سپه (35 درصد) و شركت ملي فولاد ايران (35 درصد) بوده‌اند. آخرين افزايش سرمايه شركت بالغ بر 125 ميليارد ريال از محل مطالبات بوده و سرمايه فعلي آن 1.000 ميليارد ريال (با تركيب 48 درصد سازمان توسعه و نوسازي معادن و صنايع معدني ايران، 26 درصد مؤسسه صندوق حمايت و بازنشستگي كاركنان فولاد و 23 درصد شركت سرمايه‌گذاري توسعه معادن وفلزات) مي‌باشد. لازم به ذكر است افزايش سرمايه شركت تا مبلغ 1.500 ميليارد ريال (جهت تكميل طرح‌هاي توسعه) به تصويب مجمع عمومي فوق‌العاده مورخ 24/3/1386 صاحبان سهام شركت رسيده است.

                تعداد پرسنل شركت در حال حاضر 815 نفر (685 نفر توليدي و 130 نفر غيرتوليدي) مي‌باشد. مدير عامل شركت آقاي لطيف دشت‌بزرگي به نمايندگي از سازمان توسعه و نوسازي معادن و صنايع معدني ايران و رئيس هيئت مديره شركت آقاي سيد كاظم ميرولد به نمايندگي از مؤسسه صندوق حمايت و بازنشستگي كاركنان فولاد مي‌باشند.

 

 

 

 

/ 0 نظر / 3 بازدید