پیام نوروزی مدیرعامل بورس اوراق بهادار تهران

 

با تبریک عید سعید نوروز و آغاز سال نو و با سپاس و استعانت از پروردگار متعال، سال 1391 را در حالی آغاز می کنیم که توفیق داد روند رو به رشد بازار سرمایه در سال 1390 همچون سالهای گذشته ادامه پیدا کند و خوشبختانه شاهد حرکت های بزرگی در بازار سرمایه باشیم.

 در سال 1390 بازار سرمایه شاهد اجرای قانون هدفمندسازی یارانه ها و تحولات زیادی در عرصه اقتصاد و سیاست بین المللی و سایر بازارها بوده است. تداوم رشد اغلب نماگرهای عملکردی بورس مانند رشد ارزش اسمی و جاری بازار، شاخص کل و حجم معاملات، برخی از دستاوردهای بورس تهران در سال 1390 به شمار می رود.

 در این سال، بورس تهران ضمن دستیابی به اهداف تعیین شده در چارچوب برنامه راهبردی، اقدامات ارزشمندی برای شفافیت، کار آمدی و سلامت بازار و افزایش نقدشوندگی آن و نیز توسعه فرهنگ سهامداری در کشور انجام داد. برخی از فعالیت های انجام شده عبارتند از: برگزاری دو سمینار در سطح ملی به منظور استفاده از پتانسیل های بورس اوراق بهادار تهران در تامین مالی واحدهای اقتصادی از طریق پذیرش شرکتها و انتشار اوراق مشارکت و سایر ابزارهای تامین مالی اسلامی، پذیرش شرکتهای جدید از قبیل پتروشیمی پردیس، بانک پاسارگاد، بانک انصار، پتروشیمی کرمانشاه، حمل و نقل بین المللی خلیج فارس، تجارت الکترونیک پارسیان، گسترش نفت و گاز پارسیان، کارت اعتباری ایران کیش، مطالعه و آماده سازی ابزارهای مالی و راهکارهای معاملاتی جدید از قبیل قراردادهای اختیار معامله و نیز بهره گیری از قراردادهای اسلامی برای داد و ستد سهام و فراهم کردن زمینه معرفی آنها به بازار در سال 1391، حضور فعال در مجامع تخصصی بین المللی به ویژه فدراسیون جهانی بورسها و فدراسیون بورس های اروپایی_ آسیایی با توجه به ریاست بورس تهران بر کمیته کاری این فدراسیون.

 آنچه در سال 1390 به دست آمد حاصل تلاش همکاران اینجانب در بورس و عزیزان فعال در سایر نهادهای بازار سرمایه و نیز پیامد همدلی، همکاری و مشارکت همه فعالان این بازار بود که امید است با تداوم این تلاش ها و همدلی ها، سال 1391 سالی سرشار از موفقیت و پیشرفت برای تمام هم میهنان عزیز به ویژه فعالان بازار سرمایه باشد.

/ 0 نظر / 22 بازدید