مراسم کلنگ زنی احداث ساختمان بورس تهران برگزار شد

دکتر قالیباف اصل با اشاره به اینکه ساختمان فعلی بورس با قدمت زیاد، استیجاری و نیز در مرکز شهر و محدوده طرح ترافیکی قرار داشته، افزود: شناسایی و خرید زمین جهت احداث ساختمان بورس از سال قبل شروع شده بود. بر همین اساس زمین در موقعیت و ابعاد مناسب از شهرداری خریداری شد و به شکر خداوند امروز پس از تحویل کار احداث آن شروع می شود و برآورد اولیه برای ساخت آن 30 ماه در نظر گرفته شده است.

مدیرعامل بورس تهران با اشاره به توافقات انجام شده و پیش پروانه صادره از طرف شهرداری منطقه 2 اظهار داشت: در زمین فوق ساختمانی در 12 طبقه احداث خواهد شد که شامل پنج طبقه پارکینگ ، یک طبقه تجاری و شش طبقه با کاربری اداری بود.

 وی ضمن بیان اینکه در طراحی ساختمان نیازمندی های بورس مد نظر قرار گرفته است خاطرنشان کرد: ما در طراحی و احداث ساختمان بورس به فضای مورد نیاز جهت سایت پردازشها دادهها، شبکه ارتباطی و مخابراتی، سالن اجتماعات جهت برگزاری مجامع، تالار معاملات همچنین حضور تعدادی از بانک ها و کارگزاران توجه داشتهایم.

سخنگوی بورس تهران اعلام کرد: در طراحی ساختمان بازار سرمایه بورس تهران از فعالان و مشاوران مطرح معماری کشور دعوت به عمل آمد و در نشستی احداث ساختمان بورس بر طبق استاندارد بورس های دنیا با الهام از معماری ایرانی و اسلامی به مشاوره گذاشته شد.

/ 0 نظر / 21 بازدید