امسال به پنج کارگزار کالایی مجوز فعالیت در بورس اوراق بهادار اعطا شد

 

 به گزارش روابط عمومی شرکت بورس اوراق بهادار، شهرام دانشور مدیر امور اعضا ضمن بیان این مطلب گفت: امسال پنج  کارگزار بورس کالا، شامل کارگزاری های کالای خاورمیانه، مبین سرمایه، پارس ایده بنیان، صبا جهاد و شهر پس از احزار شرایط خاص مجوز حضور و فعالیت در بورس اوراق بهادار را دریافت کردند.

وی ادامه داد: با این حساب تعداد کارگزاران فعال در بورس تهران به 93 کارگزار ارتقا یافت.

مدیر امور اعضا با اشاره به اینکه شرکت بورس اوراق بهادار از ابتدای سال کلاس های آموزشی برای کارگزاران برگزار می کند ادامه داد: این کلاس ها در دو شکل برگزار می شود. کلاس های نوع اول در تالار های منطقه ای اصفهان، رشت، ساری، ارومیه، همدان و کرمان برای 141 نفر ساعت برگزار شده است.

وی به آموزش های نوع دوم اشاره کرد و افزود: کارشناسان مدیریت اموراعضا در کلاس های آموزشی که کارگزاران برای کارکنان خود برگزار می کنند، حضور یافته و آموزش های لازم را به کارکنان کارگزاری ها ارایه می دهند. تاکنون کارگزاری های آگاه، بهمن، بانک پاسارگاد و مهر اقتصاد ایرانیان در این زمینه فعال بوده و برای180 نفر ساعت شرایط آموزش به کارکنان خود را توسط کارشناسان اموراعضا فراهم کرده اند. 

دانشور گفت: این دوره ها با هدف آموزش کارگزاران به منظور کاهش تخلفات و آشنایی با مقررات مناسب برای حفظ سلامت بازار برگزار می شود. با توجه به اهمیت موضوع پولشویی و الزام به اجرای آن توسط نیروی های پذیرش شرکت های کارگزاری این آموزش ها از اهمیت ویژه ای برخوردار است و این دوره های آموزشی به صورت مستمر ادامه خواهد داشت.

/ 1 نظر / 46 بازدید
farbod

میشه ادرس تالار عمومی بورس ساری رو بگید؟