پیام دکتر قالیباف اصل به مناسبت چهل و ششمین سالروز تاسیس بورس تهران

امسال بورس اوراق بهادار در ایران با کسب 46 سال تجربه و ورود به چهل وهفتمین سال، با فراهم آوردن بازاری شفاف تر و منصفانه تر برای داد و ستد اوراق بهادار، شرایط را برای تامین مالی بنگاه های اقتصادی هموارتر کرده است.

 به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل بورس ارواق بهادار تهران، دکتر حسن قالیباف اصل مدیرعامل بورس اوراق بهادار تهران در آستانه سالروز تاسیس بورس ضمن بیان مطلب فوق افزود: هم اکنون بورس تهران در فراهم کردن زمینه مشارکت مردم با پس اندازهای کوچک در فرایند اقتصادی و تجهیز منابع لازم برای بنگاه های اقتصادی، ایجاد شفافیت اطلاعات، نقد شوندگی و پاسخگویی به ذینفعان و جامعه، تاحدود زیادی موفق بوده و این وظایف را همچنان سرلوحه خود قرار می دهد.

وی تاکید کرد: پس از گذشت 46 سال از عمر بورس اوراق بهادارتهران و پشت سر گذاشتن فراز و نشیب های بسیار وارد دوره نوینی در تاریخ بورس اوراق بهادار تهران شده ایم. بسترهای الکترونیکی بازار سرمایه گسترده تر شده و حدود 75 درصد دفعات معاملات به صورت بر خط انجام‌ می‌شود و کدهای جدید سهامداری، ارزش بازار، حجم، ارزش و دفعات معاملات افزایش قابل ملاحظه ای یافته است که نشان ازارتقاء نقدشوندگی، تعمیق و توسعه بازار دارد.

مدیرعامل بورس تهران خاطرنشان کرد: امیدوارم  با آغاز دوره نوین در تاریخ بورس اوراق بهادار شاهد افزایش تامین مالی شرکت ها وارتقاء جایگاه بازار سرمایه در این مهم باشیم و اجرای طرح های توسعه ای بنگاه ها و به تبع آن آهنگ اعتلای اقتصادی کشور با شتاب بیشتری حرکت کند.

 

/ 0 نظر / 9 بازدید