ساری، داغدار فرزند خویش است

کسانی که در ساری قدمت زندگی و اشتغال اجتماعی و سازمانی دارند، با نام نماینده ی سختکوش شهروندان ساروی در شورای اسلامی شهر ساری، شادروان سید علی بهروش به اندازه کافی آشنا و مانوسند. بی تردید یکایک شهروندان از این نام آشنا، بیوگرافی کوچکی در حافظه خود به ثبت رسانده و در یک جمله اینکه، همه ی شهر او را می شناسند.

یکی او را دبیر بهروش می نامد، یکی او را در قامت مدیرکل تربیت بدنی بیاد می آورد، یکی او را در ستاد انتخاباتی یکی از نمایندگان ادواری ساری در مجلس می شناسد، یکی او را فعال زمان جنگ می داند، یکی هم او را در شورای اسلامی شهر ساری ملاقات کرده و خلاصه اینکه، شادروان سیدعلی بهروش، شناسای مردم شهر ساری و حتی مازندران بوده و در یک جمله می توان گفت که "بهروش، نامی ماندگار برای خطه ی همیشه بهار و یادی جاودان برای استان مازندران" است.

متاسفانه در آغاز موج دوم سفرهای تابستانی و در اولین ساعت های شروع تعطیلات،پس از ماه مبارک رمضان، دریای مازندران باز قربانی گرفت؛اما این قربانی نه از جنس مسافر و گردشگر ناشناس به وضعیت دریا، بلکه یکی از مسئولان بومی و یکی از دستاندرکاران امور دریا، حداقل در مرکز استان، بود.

با غرق شدن سیدعلی بهروش، عضو چند دوره شورای شهر ساری، و دو فرزندش که می گویند شناگران ماهری نیز بودند،دیگر فرضیه ی خطرناک بودن دریا برای غیربومی ها و نابلدها ابطال شد و حال باید گفت این دریا دوست، آشنا، بومی، غیربومی، بلد، نابلد، مسئول و غیرمسئول نمی شناسد.

بهروش در حالی طعمه دریای مازندران شد که عصر روز عید فطر برای نجات جان دو فرزندش سید بنیامین و سید بهمن وارد آب شده بود که خود بر اثر ایست قلبی و فرزندانش نیز در دریا غرق شدند.

پیکر سید علی بهروش، ساعت 6 صبح روز بعد، توسط تیم جستجوگر غواصی پیدا شد. جستجوگران در ساعاتی پیش از ظهر نیز جسد سید بهمن و در ساعت 18:30 نیز پیکر سید بنیامین را یافتند.

پیکر عضو شورای شهر ساری و فرزندانش فردا تشییع خواهد شد.

این مراسم فردا چهارشنبه، یکم شهریور 1391،  ساعت 16 با حضور مسئولین و مردم قدرشناس استان از امام زاده یحیی ساری به سمت آرامگاه ساری صورت می گیرد.ضمنا مراسم سومین روز درگذشت مرحوم سید علی بهروش و فرزندانش در مصلی ساری برگزار می شود.همچنین مجالس ختم مردانه و زنانه روز پنجشنبه در مسجد جامع ساری و منزل آن مرحوم برگزار می شود.

/ 0 نظر / 78 بازدید