پیام تبریک دکتر قالیباف اصل به مناسبت حلول سال نو

سپاس خداوند عزوجل را که توفیقات امروز بی تردید در سایه عنایات وی حاصل شده است.

 در سال 1392 بازار سرمایه به همت مسئولان و فعالان این بازار شاهد دستاورد های بزرگ و ستودنی در عرصه اقتصادی کشور بود. نامگذاری این سال توسط مقام معظم رهبری به سال " حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی" مسئولیت متولیان بازار را مضاعف نمود.

در این سال، بورس تهران ضمن دستیابی به اهداف تعیین شده در چارچوب برنامه راهبردی، اقدامات ارزشمندی برای شفافیت، کارآمدی و سلامت بازار و افزایش نقدشوندگی آن و نیز توسعه فرهنگ سهامداری در کشور انجام داد. برخی از فعالیت های انجام شده عبارتند از: برگزاری همایش ملی حاکمیت شرکتی، پذیرش شرکت های صنایع پتروشیمی خلیج فارس، نفت و گاز پتروشیمی تامین، ارتباطات سیار، سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی کارکنان بانک ها، لیزینگ ایرانیان، سرمایه گذاری دارویی تامین، مطالعه و آماده سازی ابزار های مالی و راهکارهای معاملاتی جدید از قبیل قرارداد های اختیار معامله و فراهم کردن زمینه معرفی آنها به بازار، پذیرش اوراق بدهی، صندوق های قابل معامله، افزایش ساعت معاملاتی و ارتقاء فرایند های مدیریت و راهبری منابع انسانی در بورس.

بورس اوراق بهادار تهران با اعتقاد به این اصل که پیشرفت و توسعه اقتصادی کشور در گرو رشد پایدار بازار سرمایه است همچون سال های گذشته محور اصلی برنامه ریزی خود در سال 93 را مشارکت در توسعه زیرساخت های لازم به منظور حفظ و توسعه بازار منصفانه و کارای اوراق بهادار و حمایت از حقوق سرمایه گذاران قرار داده است.

ضمن تبریک حلول سال نو، امیدوارم در سال جدید با استعانت از خداوند متعال گام های محکم و مثمر ثمری در راستای اهداف بورس و توسعه اقتصادی کشور برداریم.

/ 0 نظر / 34 بازدید