بابک بهارفر
تماس با من
پروفایل من
آرشیو وبلاگ
      بورس اوراق بهادار در مازندران (وبلاگ شخصی بابک بهارفر)
دکتر احمد پور: شفافیت بازار سرمایه در گرو گزارشگری صحیح و به موقع شرکت ها است. نویسنده: بابک بهارفر - سه‌شنبه ۸ آبان ۱۳۸٦
عکس اپلود شده

معاون اجرایی سازمان بورس و اوراق بهادار گفت : شفافیت بازار سرمایه در گرو گزارشگری صحیح و به موقع شرکت های پذیرفته شده است.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع‌رسانی بازار سرمایه، دکتر "احمد احمد پور" در مقاله‌ای به نقش گزارشگری و افشاء مالی در بهبود کارکرد بورس اوراق بهادار پرداخت.

در ابتدای این مقاله آمده است : سوق دادن پس‌اندازهای راکد به سوی واحدهای تولیدی و ایجاد امکانات و تسهیلات برای مشارکت عمومی در توسعه صنایع و سهیم کردن آنان در سود کارخانجات از اهداف بورس اوراق بهادار به شمار می رود، به لحاظ دارا بودن این خصوصیات، بورس می تواند به عنوان یک اهرم مهم در کنترل نرخ تورم و افزایش نرخ رشد پس انداز نقش مهمی در جامعه ایفا نماید.

برای رسیدن به این هدف، بورس اوراق بهادار باید بتواند اطمینان و اعتماد سرمایه‌گذاران را جلب نماید. این اطمینان و اعتماد جز در سایه وجود یک بازار سرمایه شفاف و روشن تحقق نخواهد یافت و شفافیت بازار سرمایه در گرو گزارشگری صحیح و بموقع شرکت‌های پذیرفته شده در آن بازار خواهد بود و از آنجایی که گزارشگری به موقع باعث کاهش اطلاعات درونی می‌شود، دارای اهمیت فراوان است لذا شناخت و معرفی فاکتورهای موثر بر این گزارشات می تواند عاملی در جهت افزایش این ویژگی اطلاعاتی باشد.

در این مقاله نقش گزارشگری و افشاء اطلاعات در بازار سرمایه جهت رونق بازار و حمایت از سرمایه‌گذاران مورد بررسی قرار گرفته است.

در نتیجه‌گیری این مقاله نیز آمده است : انتشار صحیح و به موقع اطلاعات بازار، موجب ذهنیت مثبت نسبت به برقرای عدالت در بازار، ثبات و انسجام بیش‌تر آن می‌شود. بهبود شفافیت بازار، به نوبه خود موجب افزایش رقابت بین فعالان بازار می شود و مناسبات موجود میان اعضای بازار و سرمایه‌گذاران را تقویت و امر نظارت و اجرای قوانین را آسان می کند.

شفاف‌سازی در بازار به مفهوم دسترسی گسترده به اطلاعات در رابطه با فرصت‌های جاری انجام معامله و همچنین معاملاتی که به تازگی روی داده‌اند.

 

جهت دريافت كامل اين مقاله    اينجا   كليك كنيد.

  نظرات ()
مطالب اخیر مدیرعامل بورس تهران عملکرد پنج ماهه بورس را تشریح کرد دکتر حسن قالیباف اصل مدیرعامل بورس اوراق بهادار باقی ماند الزام ناشران بورسی به واریز سود به حساب بانکی سهامداران بورس تهران 100 درصد افزایش سرمایه داد سود هر سهم شرکت بورس 110 ریال تصویب شد نشست مطبوعاتی مدیرعامل بورس در هشتمین نمایشگاه بورس، بانک و بیمه ارتقا، انتقال و حذف برخی از شرکت‌ها توسط هیات پذیرش وداع با شکوه مردم ساری با حاج علی شمشمانی پیام تبریک دکتر قالیباف اصل به مناسبت حلول سال نو لغو مقررات مربوط به فروش سهام
دوستان من شرکت بورس اوراق بهادار تهران دکتر حسین عبده تبریزی رادیو بورس-گوینده:بابک بهارفر وبلاگ شخصی مانا فلاح نژاد وبلاگ علیرضا عسکریان سازمان بورس و اوراق بهادار کشور مديريت فناوری بورس تهران کارگزاری بانک صنعت و معدن کارگزاری بانک سپه کارگزاری نهایت نگر کارگزاری سهم آشنا کارگزاری پارس نمودگر کارگزاری بانک آینده کارگزاری آگاه کارگزاری آینده نگر خوارزمی کارگزاری بانک کشاورزی کارگزاری اقتصاد بیدار کارگزاری صندوق بازنشستگی - صبا جهاد سابق کارگزاری حافظ کارگزاری راهنمای سرمایه گذاران کارگزاری سرمایه گذاری ملی ایران کارگزاری مفید کارگزاری آراد ایرانیان کارگزاری اطمینان سهم کارگزاری بانک دی شركت سپرده گذاری مركزی اوراق بهادار و تسویه وجوه بورس منطقه ای آذربایجان غربی سازمان خصوصی سازی اقتصاد در تبریز پايگاه خبری بازار سرمايه ایران پرتال زیگور طراح قالب