بابک بهارفر
تماس با من
پروفایل من
آرشیو وبلاگ
      بورس اوراق بهادار در مازندران (وبلاگ شخصی بابک بهارفر)
آغاز ساخت ساختمان جدید بورس اوراق بهادار نویسنده: بابک بهارفر - سه‌شنبه ٢٩ فروردین ۱۳٩۱
به نقل از تارنمای رسمی شرکت بورس اوراق بهادار، احمد جاویدی معاون پشتیبانی بورس تهران با بیان مطلب فوق و اهمیت فناوری اطلاعات به بسترسازی لازم در دو سال گذشته اشاره کرد و افزود: امسال باتوجه به کسب دانش و تجربه لازم، برنامه تولید نرم افزار های کاربردی و عملیاتی بازار سرمایه در زمینه نظارت، کنترل و ابزار های جدید معاملاتی  در دستور کار قرار داشته و همچنین مشارکت و تعامل مستقیم با اصحاب IT بازار سرمایه داخلی و خارجی نیز در اولویت می‎باشد.
جهت مطالعه ی کامل این خبر  به  ادامه مطلب  بروید
 

هره‎برداری از وب سایت مستقل بورس را که کارهای آماده سازی آن در سال گذشته به پایان رسیده، به عمل می‎آید تا به همراه وب سایت های شرکت مدیریت فناوری خدمات تکمیلی بهتری ارائه نماییم.

جاویدی به انتشار داده های معاملات اشاره کرد و گفت: به منظور یکپارچه سازی و تمرکز انتشار داده ها در سطح داخلی و خارجی و باتوجه به آماده کردن بستر لازم، دستورالعمل مورد نیاز تدوین شده که بعداز تأیید آن شاهد بهره برداری آن خواهیم بود.

وی ادامه داد: شبکه دسترسی به بازار که از طریق تالار حافظ و سایر تالارها در سراسر کشور انجام می گیرد بهبود و ارتقاء خواهد یافت و از روش‎های نوین نیز استفاده لازم به عمل خواهد آمد.

معاونت پشتیبانی بورس تهران اظهار داشت: احداث ساختمان جدید بورس را به نوعی می توان تولید ملی محسوب کرد زیرا تاکنون تکنولوژی احداث ساختمان اختصاصی بورس در بین شرکت های مهندسی و عمرانی داخل کشور وجود نداشته و از طرفی به نماد ملی بازار سرمایه تبدیل خواهد شد.

وی به آغاز عملیات احداث ساختمان جدید بورس اشاره کرد و افزود:  با توجه به اقداماتی که در سال 90 صورت گرفت و مطالعات، کلیه مدارک و مستندات برای شروع احداث ساختمان آماده و مجوزهای مورد نیاز از مراجع ذی صلاح دریافت شده، لذا تجهیز کارگاه در این هفته انجام می شود و شروع فرایند انتخاب پیمانکار گود بردار و انجام عملیات پایداری زمین هم اعلام شده و در هفته‎های آینده هم نتیجه آن مشخص می شود، بنابراین احداث پروژه به طور عملی شروع می گردد.

جاویدی خاطرنشان کرد: برای استفاده بهینه از زمان، عملیات تکمیل گود برداری و پایداری زمین پروژه هم زمان با انتخاب مشاور به عمل می‎آید.

وی اظهار داشت: مهمترین فرایند احداث ساختمان انتخاب مهندس مشاور طراح و معماری ساختمان است که برگزاری مسابقه به منظور انتخاب طراحی مناسب در روزنامه‎ها آگهی شده و از بین شرکت های واجد شرایط به 5 طرح معتبر خواهیم رسید تا طرح ساختمانی مورد انتظار به عنوان ساختمان منحصر به فرد و نماد ملی بازار سرمایه از میان آنها انتخاب شود.

 وی تاکید کرد: نکته قابل توجه اینجاست که مهندس مشاور منتخب ایرانی حتماً با مهندس مشاور خارجی مشارکت خواهند داشت یعنی مشاورینی در فراخوان شرکت می کنند که با شرکت خارجی دارای تجربه احداث چنین ساختمانی شریک شوند.

معاون پشتیبانی بورس افزود: پروژه ساختمانی در سال گذشته ارزش افزوده بالایی را هم برای سهامداران شرکت فراهم آورده و در بخش احداث نیز از نظرات اشخاص سرشناس و شاخص کشور که در زمینه نظری و عملی تجربه کافی دارند استفاده کردیم و تا پایان پروژه نیز از مشاوره آنها سود خواهیم برد.

وی خاطر نشان کرد: ما قصد داریم تکنولوژی احداث ساختمان بورس از طریق شرکت های مهندسی داخلی کسب گردد زیرا پتانسیل خوب مهندسی در کشور وجود دارد و تکنولوژی احداث ساختمان بورس می تواند به آن اضافه شود، و مانند تجربه ساخت بیمارستان ها و هتل ها که شرکت های ایرانی در سایر نقاط دنیا فعالیت دارند در این زمینه هم حرف برای گفتن داشته باشند، این امر می تواند نمونه عینی از تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی باشد.

معاون پشتیبانی بورس تهران به برنامه‎ریزی احداث دیتا سنتر در ساختمان سعادت آباد اشاره کرد و گفت: دیتا سنتر از جمله محل های مورد نیاز برای کشور و بازار سرمایه است که در ساختمان جدید بورس پیش بینی شده  و مطالعات آن انجام و بخشی از مجوز آن نیز اخذ گردیده است.

وی توضیح داد: دیتا سنتر محل امنی برای تولید و پردازش و نگهداری اطلاعات بازار سرمایه است و کلیه اطلاعاتی مورد نیاز استفاده‎کنندگان مختلف از قبیل سرمایه‎گذاران، سهامداران ، تحلیل گران و دانشگاهیان را فراهم می آورد.

جاویدی همچنین به احداث تالار بورس زنجان اشاره کرد و گفت: زمین مناسبی برای احداث ساختمان تالار زنجان با همکاری استانداری زنجان در سال 90 خریداری شده و اقدامات تکمیلی برای عقد قرارداد با سازمان مسکن زنجان در حال پیگیری است، که در سال جاری شروع به ساخت آن خواهیم کرد.

وی گفت: تالار زنجان به عنوان مدل تالار منطقه ای در کشور مورد استفاده قرار خواهد گرفت، و انتظار می رود سایر استان های کشور هم در این زمینه پیشقدم شوند تا بتوانند در استان خودشان زمینه چنین محلی را برای بازار سرمایه تهیه و تجهیز و آماده نمایند.

جاویدی در بخش امور مالی به تامین مالی تأکید کرد و اظهار داشت: امسال قصد داریم مجمع عمومی عادی سالیانه و مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده برای انتخاب هیات مدیره را در اوایل تیرماه به صورت یکجا برگزار نماییم تا هیات مدیره جدید بتواند در اولین فرصت و در زمان مورد نظر به برنامه های مورد نظر خودش برسد. همچنین برای تامین مالی پروژه احداث ساختمان جدید بورس طرح توجیهی و پیشنهاد افزایش سرمایه را به هیات مدیره ارایه خواهیم کرد تا بتوانیم از این مزیت در سال 91 استفاده کنیم، و مدیریت وجوه نقد را از طریق گردش مالی خودمان استفاده و ارزش افزوده لازم را برای سهامداران شرکت فراهم نماییم.

  نظرات ()
مطالب اخیر مدیرعامل بورس تهران عملکرد پنج ماهه بورس را تشریح کرد دکتر حسن قالیباف اصل مدیرعامل بورس اوراق بهادار باقی ماند الزام ناشران بورسی به واریز سود به حساب بانکی سهامداران بورس تهران 100 درصد افزایش سرمایه داد سود هر سهم شرکت بورس 110 ریال تصویب شد نشست مطبوعاتی مدیرعامل بورس در هشتمین نمایشگاه بورس، بانک و بیمه ارتقا، انتقال و حذف برخی از شرکت‌ها توسط هیات پذیرش وداع با شکوه مردم ساری با حاج علی شمشمانی پیام تبریک دکتر قالیباف اصل به مناسبت حلول سال نو لغو مقررات مربوط به فروش سهام
دوستان من شرکت بورس اوراق بهادار تهران دکتر حسین عبده تبریزی رادیو بورس-گوینده:بابک بهارفر وبلاگ شخصی مانا فلاح نژاد وبلاگ علیرضا عسکریان سازمان بورس و اوراق بهادار کشور مديريت فناوری بورس تهران کارگزاری بانک صنعت و معدن کارگزاری بانک سپه کارگزاری نهایت نگر کارگزاری سهم آشنا کارگزاری پارس نمودگر کارگزاری بانک آینده کارگزاری آگاه کارگزاری آینده نگر خوارزمی کارگزاری بانک کشاورزی کارگزاری اقتصاد بیدار کارگزاری صندوق بازنشستگی - صبا جهاد سابق کارگزاری حافظ کارگزاری راهنمای سرمایه گذاران کارگزاری سرمایه گذاری ملی ایران کارگزاری مفید کارگزاری آراد ایرانیان کارگزاری اطمینان سهم کارگزاری بانک دی شركت سپرده گذاری مركزی اوراق بهادار و تسویه وجوه بورس منطقه ای آذربایجان غربی سازمان خصوصی سازی اقتصاد در تبریز پايگاه خبری بازار سرمايه ایران پرتال زیگور طراح قالب