بابک بهارفر
تماس با من
پروفایل من
آرشیو وبلاگ
      بورس اوراق بهادار در مازندران (وبلاگ شخصی بابک بهارفر)
معاونت ناشران و امور اعضاء بورس اوراق بهادار منصوب شد نویسنده: بابک بهارفر - دوشنبه ۸ خرداد ۱۳٩۱

به گزارش روابط عمومی بورس اوراق بهادار تهران، طی حکمی دکتر محمدرضا عربی مزرعه شاهی به معاونت ناشران و امور اعضاء بورس تهران منصوب شد.

براساس این گزارش وی دانش آموخته رشته حسابداری است و مدرک کارشناسی خود را از دانشگاه صنعت نفت و کارشناسی ارشد را از دانشگاه تهران دریافت کرده است.در ضمن تحصیلات خود را در مقطع دکترا در دانشگاه ساوتهمپتون انگلستان به پایان رسانده است.

سوابق کاری معاون ناشران و امور اعضاء بورس تهران شامل مشاور  شرکت های سرمایه گذاری، تامین سرمایه و بانک ها، عضو هیات مدیره شرکت های تولیدی و خدماتی، حسابدار رسمی و عضو جامعه حسابداران و مدرس دانشگاه بوده است.

برای ایشان در این جایگاه آرزوی پیروزی های روز افزون دارم.

  نظرات ()
شرکت بیمه ملت درج شد نویسنده: بابک بهارفر - چهارشنبه ۳ خرداد ۱۳٩۱
 
شرکت بیمه ملت با نماد «ملت» در فهرست نرخ‌های بازار دوم بورس اوراق بهادار تهران درج شد

 به گزارش روابط عمومی بورس به نقل از مدیریت پذیرش اوراق بهادار، با توجه به موافقت هیئت‌پذیرش بورس اوراق بهادار، با پذیرش سهام شرکت بیمه ملت در بورس اوراق بهادار تهران و با عنایت به احراز موارد تعیین شده در مصوبه‌‌ی مزبور از سوی آن شرکت، از  تاریخ سوم خرداد سال 1391 ، شرکت بیمه ملت به عنوان چهارصد و هفتاد و یک امین شرکت پذیرفته شده در بخش و گروه «تأمین وجوه بیمه و بازنشستگی بجز تأمین اجتماعی اجباری» و طبقه‌ی «بیمه غیر از بیمه عمر»، با کد «05-03-66» و نماد «ملت (Mellat)» در فهرست نرخ‌های تابلوی بازار دوم بورس اوراق بهادار تهران درج می‌شود.

امیدنامه‌ی پذیرش و درج شرکت بیمه ملت و گزارش حسابرس مستقل درباره اطلاعات مالی پیش‌بینی شده سال مالی منتهی به 29 اسفند 1391 از پیوندهای زیر قابل دریافت است.

علاقه مندان می توانند برای مشاهده  گزارش حسابرس مستقل درباره اطلاعات مالی پیش‌بینی شده سال مالی منتهی به 29 اسفند 1391  اینجا  را کلیک نمایند.

 علاقه مندان می توانند برای مشاهده امیدنامه ی پذیرش و درج شرکت بیه ملت  اینجا را کلیک نمایند

  نظرات ()
پیام مدیرعامل بورس تهران به برگزارکنندگان نمایشگاه بورس، بانک و بیمه نویسنده: بابک بهارفر - پنجشنبه ٢۱ اردیبهشت ۱۳٩۱

به گزارش روابط عمومی بورس اوراق بهادار تهران، دکترحسن قالیباف اصل درسومین روز از برگزاری ششمین نمایشگاه بورس، بانک و بیمه گفت: بورس اوراق بهادار یک نماد ملی است و امیدواریم در تارک اقتصاد ملی دائماً بدرخشد.

جهت مطالعه ی این پیام به  ادامه مطلب  بروید

 


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
پیام قائم مقام دبیرکل سازمان ملل متحد به نمایشگاه بین الملی بورس، بانک و بیمه نویسنده: بابک بهارفر - چهارشنبه ٢٠ اردیبهشت ۱۳٩۱

به گزارش روابط عمومی بورس اوراق بهادار، قائم مقام دبیرکل سازمان ملل متحد در پیامی به ششمین نمایشگاه بین المللی بورس، بانک و بیمه از تلاش های سازمان بورس و اوراق بهادار ایران در تشویق مردم برای ورود به بازار سرمایه و آشنایی آنان با ادبیات حرفه ای مالی تجلیل کرد.

جهت مطالعه ی این پیام به  ادامه مطلب  بروید

ادامه مطلب ...
  نظرات ()
تهران، میزبان ششمین نمایشگاه بین المللی بورس، بانک و بیمه نویسنده: بابک بهارفر - یکشنبه ۱٠ اردیبهشت ۱۳٩۱
 به گزارش روابط عمومی بورس اوراق بهادار، نمایشگاه بین المللی بورس ، بانک و بیمه امسال از 19 الی 22 اردیبهشت ماه به مدت چهار روز در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران دایر می باشد و بورس تهران در سالن 35 غرفه 11 آماده پاسخگویی به مراجعین و علاقه مندان است.

هدف از برگزاری این نمایشگاه رویارویی مستقیم با ذینفعان، معرفی مزیت ها و توانمندی های بازارسرمایه ،اطلاع رسانی درخصوص راهکارهای پس انداز و سرمایه گذاری در بورس، برگزاری کارگاه های آموزشی و توسعه فرهنگ سهامداری و سرمایه گذاری، آشنایی شرکت کنندگان و بازدیدکنندگان از آخرین امکانات موجود در بازارهای  سرمایه، پول و کالااست.

براساس این گزارش بورس تهران امسال  در 8 کانتر شامل  امور بین الملل، روابط عمومی، بازار، آموزش و تحقیق و توسعه، ناشران و پذیرش، اموراعضاء و مناطق، امورحقوقی و سهام و واحد IT به علاقه مندان اطلاع رسانی خواهد نمود.

همچنین سهامداران و عموم مردم می توانند در غرفه شرکت بورس آخرین کتاب های منتشر شده در زمینه بازار سرمایه را به انضمام لیست زمان بندی برگزاری کلاس های آموزشی دریافت کنند.  

  نظرات ()
ثبت نام آنلاین دوره های آموزشی بورس مازندران نویسنده: بابک بهارفر - جمعه ۱ اردیبهشت ۱۳٩۱

 

 به آگاهی علاقمندان به آشنایی و سرمایه گذاری در بورس اوراق بهادار می رساند، در سال جدید و در راستای تسهیل در نام نویسی دوره های آموزشی بورس منطقه ای مازندران، امکان نام نویسی آنلاین فراهم گردید.

جهت ثبت نام  این دوره ها      اینجا      کلیک نمایید

در ضمن با مراجعه به صفحه ی ثبت نام دوره های آموزشی بورس  در قسمت بالای صفحه ی اصلی وبلاگ(زیر عنوان اصلی وبلاگ) می توانید نسبت به ثبت نام آنلاین اقدام نمایید

توضیح مهم:

 خواهشمند است با توجه به حضوری بودن کلاس ها، تنها در صورتی اقدام به نام نویسی آنلاین نمایید که امکان حضور در کلاس ها را داشته باشید.علاقمندان به آشنایی به سرمایه گذاری در بورس، در سایر استان ها می توانند به بورس منطقه ای استان محل سکونت خود، مراجعه فرمایند.نشانی تالارهای منطقه ای را از پیوند زیر مشاهده فرمایید:

 نشانی تالارهای مناطق

  نظرات ()
آغاز ساخت ساختمان جدید بورس اوراق بهادار نویسنده: بابک بهارفر - سه‌شنبه ٢٩ فروردین ۱۳٩۱
به نقل از تارنمای رسمی شرکت بورس اوراق بهادار، احمد جاویدی معاون پشتیبانی بورس تهران با بیان مطلب فوق و اهمیت فناوری اطلاعات به بسترسازی لازم در دو سال گذشته اشاره کرد و افزود: امسال باتوجه به کسب دانش و تجربه لازم، برنامه تولید نرم افزار های کاربردی و عملیاتی بازار سرمایه در زمینه نظارت، کنترل و ابزار های جدید معاملاتی  در دستور کار قرار داشته و همچنین مشارکت و تعامل مستقیم با اصحاب IT بازار سرمایه داخلی و خارجی نیز در اولویت می‎باشد.
جهت مطالعه ی کامل این خبر  به  ادامه مطلب  بروید
 

ادامه مطلب ...
  نظرات ()
پذیرش پالایش نفت بندرعباس در بورس اوراق بهادار نویسنده: بابک بهارفر - پنجشنبه ۳ فروردین ۱۳٩۱

به گزارش روابط عمومی شرکت بورس اوراق بهادار و به نقل از مدیریت پذیرش اوراق بهادار، بنا به مصوبه‌ی  3 مهر و  15 اسفند 1390 هیئت پذیرش اوراق بهادار، شرکت پالایش نفت بندرعباس در بورس اوراق بهادار تهران پذیرفته شد. با توجه به احراز موارد تعیین شده در مصوبه‌ی مزبور، از تاریخ 27/12/1390 به عنوان چهارصد و هفتاد امین شرکت پذیرفته شده در بخش «ساخت کک، فرآورده‌های حاصل از تصفیه نفت و سوخت‌های هسته‌ای»، گروه و طبقه ی «ساخت فرآورده‌های نفتی تصفیه شده»، با کد «07-20-23» و نماد «شبندر» در فهرست نرخ‌های بازار دوم بورس اوراق بهادار تهران درج می‌شود. جهت دریافت امیدنامه‌ی پذیرش و درج این شرکت    اینجا    کلیک نمایید.

  نظرات ()
آغاز سال 1391 خورشیدی نویسنده: بابک بهارفر - سه‌شنبه ۱ فروردین ۱۳٩۱

فرا رسیدن بهار طبیعت و سال نو فرخنده باد


  نظرات ()
پیام نوروزی مدیرعامل بورس اوراق بهادار تهران نویسنده: بابک بهارفر - یکشنبه ٢۸ اسفند ۱۳٩٠

 

با تبریک عید سعید نوروز و آغاز سال نو و با سپاس و استعانت از پروردگار متعال، سال 1391 را در حالی آغاز می کنیم که توفیق داد روند رو به رشد بازار سرمایه در سال 1390 همچون سالهای گذشته ادامه پیدا کند و خوشبختانه شاهد حرکت های بزرگی در بازار سرمایه باشیم.

 در سال 1390 بازار سرمایه شاهد اجرای قانون هدفمندسازی یارانه ها و تحولات زیادی در عرصه اقتصاد و سیاست بین المللی و سایر بازارها بوده است. تداوم رشد اغلب نماگرهای عملکردی بورس مانند رشد ارزش اسمی و جاری بازار، شاخص کل و حجم معاملات، برخی از دستاوردهای بورس تهران در سال 1390 به شمار می رود.

 در این سال، بورس تهران ضمن دستیابی به اهداف تعیین شده در چارچوب برنامه راهبردی، اقدامات ارزشمندی برای شفافیت، کار آمدی و سلامت بازار و افزایش نقدشوندگی آن و نیز توسعه فرهنگ سهامداری در کشور انجام داد. برخی از فعالیت های انجام شده عبارتند از: برگزاری دو سمینار در سطح ملی به منظور استفاده از پتانسیل های بورس اوراق بهادار تهران در تامین مالی واحدهای اقتصادی از طریق پذیرش شرکتها و انتشار اوراق مشارکت و سایر ابزارهای تامین مالی اسلامی، پذیرش شرکتهای جدید از قبیل پتروشیمی پردیس، بانک پاسارگاد، بانک انصار، پتروشیمی کرمانشاه، حمل و نقل بین المللی خلیج فارس، تجارت الکترونیک پارسیان، گسترش نفت و گاز پارسیان، کارت اعتباری ایران کیش، مطالعه و آماده سازی ابزارهای مالی و راهکارهای معاملاتی جدید از قبیل قراردادهای اختیار معامله و نیز بهره گیری از قراردادهای اسلامی برای داد و ستد سهام و فراهم کردن زمینه معرفی آنها به بازار در سال 1391، حضور فعال در مجامع تخصصی بین المللی به ویژه فدراسیون جهانی بورسها و فدراسیون بورس های اروپایی_ آسیایی با توجه به ریاست بورس تهران بر کمیته کاری این فدراسیون.

 آنچه در سال 1390 به دست آمد حاصل تلاش همکاران اینجانب در بورس و عزیزان فعال در سایر نهادهای بازار سرمایه و نیز پیامد همدلی، همکاری و مشارکت همه فعالان این بازار بود که امید است با تداوم این تلاش ها و همدلی ها، سال 1391 سالی سرشار از موفقیت و پیشرفت برای تمام هم میهنان عزیز به ویژه فعالان بازار سرمایه باشد.

  نظرات ()
ایران بر بلندای سینمای جهان نویسنده: بابک بهارفر - سه‌شنبه ٩ اسفند ۱۳٩٠

گاهی اوقات لازم می بینم که مطالبی غیر مرتبط با بازار سرمایه در این وبلاگ نوشته شود، امروز هم اصغر فرهادی  من رو مجبور به نوشتن این مطلب کرد:

دیروز اولین اسکار تاریخ سینمای ایران به کارگردان توانمند ایرانی اصغر فرهادی اهدا شد. موفقیت چشمگیری در پرآوازه ترین حادثه و مراسم سینمایی جهان که بعید می دونم ایرانی ای باشه که از این خبر خوشحال نشده باشه، این افتخار رو به همه مردمان سرزمین پارس از صمیم قلب تبریک می گم.

البته همه جا صحبت از اصغر فرهادی و افتخار کسب شده توسط ایشونه، نه برای خودش بلکه برای ایران وایرانی.همه جا پر شده از تصاویر بازیگران توانمندی همچون پیمان معادی، لیلا حاتمی و سارینا فرهادی اما جا داره از دیگر افتخار آفرینان از جمله شهاب حسینی، ساره بیات، علی‌اصغر شهبازی، مریلا زارعی و تمامی عوامل فیلم قدردانی بشه .

 

  نظرات ()
دریافت اطلاعات از کارگزاران مکانیزه می شود نویسنده: بابک بهارفر - دوشنبه ۸ اسفند ۱۳٩٠

 

رسیدگی به امور کارگزاران و دریافت اطلاعات از کارگزاری ها، مکانیزه می شود.

به گزارش روابط عمومی شرکت بورس اوراق بهادار، شهرام دانشور، مدیر امور اعضا ضمن بیان این مطلب افزود: به زودی دریافت کاغذی اطلاعات مالی شرکت های کارگزاری حذف می شود و اطلاعات به صورت الکترونیکی دریافت خواهد شد.

مدیر امور اعضای شرکت بورس اوراق بهادار توضیح داد: با مشارکت شرکت های نرم افزاری که سیستم های مالی کارگزاران را ارائه کرده اند، به زودی دریافت اطلاعات ازکارگزاران و رسیدگی به آن ها مکانیزه می شود.

وی  به مزایای این طرح اشاره کرد و افزود: مکانیزه شدن فرایند نظارت اطلاعات دریافت شده از کارگزاران  موجب افزایش سرعت در کار می شود. همچنین این طرح حجم بایگانی ها را کاهش داده و کیفیت بازرسی از کارگزاران را افزایش می دهد. درضمن در هزینه ها نیز صرفه جویی شده و زمان بیشتری در اختیار قرار می گیرد تا در مورد طرح های جدید فکر شود و ایده های جدید شکل گیرد.

دانشور ادامه داد: مدیریت امور اعضاء در حال بازنگری فعالیت های خود می باشد که یکی از آن ها بازنگری در دریافت اطلاعات و نحوه رسیدگی است.

  نظرات ()
شرکت بورس اوراق بهادار بودجه مصوب خود را پوشش می‎دهد نویسنده: بابک بهارفر - شنبه ٦ اسفند ۱۳٩٠

معاون پشتیبانی بورس تهران: بورس بودجه مصوب خود را پوشش می‎دهد 

بورس تهران با توجه به شرایط بازار عملکرد مالی خود را به بودجه می‎رساند و دغدغه خاصی در این زمینه وجود ندارد

به گزارش روابط عمومی بورس اوراق بهادار تهران، احمد جاویدی، معاون پشتیبانی شرکت بورس اوراق بهادار با اشاره به اینکه براساس تکالیف مقرر در دستورالعمل افشای اطلاعات شرکت‎ها موظفند ابتدا اطلاعات لازم درخصوص پوشش دقیق بودجه را به سازمان بورس اعلام کنند افزود: عملکرد مالی بورس تهران به بودجه می‎رسد و دغدغه خاصی در این زمینه وجود ندارد. در ضمن اطلاع‎رسانی همگانی نیز از طریق سیستم کدال انجام می پذیرد.

جهت مطالعه کامل خبر به   ادامه مطلب  بروید

 


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
اکبر زرگانی نژاد درگذشت نویسنده: بابک بهارفر - دوشنبه ٢٤ بهمن ۱۳٩٠

تصویر از تارنمای شرکت بورس اوراق بهادار

 

متاسفانه با خبر شدم  اکبر زرگانی نژاد مدیر عامل پیشین شرکت کارگزاری امین سهم و از پیشکسوتان بازار سرمایه کشور پس از تحمل یک دوره بیماری  هفته ی گذشته در کشور فرانسه، دار فانی را وداع گفته و به دیار حق شتافتند.

مرحوم زرگانی نژاد در سال 1367 کارگزاری امین سهم را تاسیس کرد که سال گذشته به دلیل وخامت بیماری اش مدیرعاملی این شرکت را به صادق مدنی واگذار کرد.
مصیبت وارده را خدمت خانواده ی ایشان و فعالان عرصه اقتصادی کشور به خصوص بازار سرمایه تسلیت عرض نموده و از خداوند منان برای ایشان طلب آمرزش دارم.

 روحش شاد و یادش گرامی باد


  نظرات ()
کارت اعتباری ایران کیش، 469 مین شرکت بورسی نویسنده: بابک بهارفر - شنبه ۱٥ بهمن ۱۳٩٠

به گزارش روابط عمومی بورس تهران به نقل از مدیریت پذیرش، براساس مصوبه‌ی 18 دی 1390 هیئت پذیرش اوراق بهادار، شرکت کارت اعتباری ایران کیش در بورس اوراق بهادار تهران پذیرفته شد.

براساس این گزارش با توجه به احراز موارد تعیین شده در مصوبه‌ی مزبور، از تاریخ پانزده بهمن 1390، شرکت کارت اعتباری ایران کیش به عنوان چهارصد و شصت و نهمین شرکت پذیرفته شده در بخش «کامپیوتر و فعالیت‌های مربوط به آن»، گروه و طبقه ی «مشاوره مربوط به نرم‌افزار و عرضه نرم‌افزار»، با کد «05-20-72» و نماد «رکیش (Rekish)» در فهرست نرخ‌های بازار دوم بورس اوراق بهادار تهران درج ‌شد.

امیدنامه‌ی پذیرش و درج این شرکت از پیوند زیر قابل دریافت است:

امیدنامه پذیرش و درج کارت اعتباری ایران کیش

  نظرات ()
پذیرش شرکت گسترش نفت و گاز پارسیان در بورس اوراق بهادار نویسنده: بابک بهارفر - سه‌شنبه ۱۱ بهمن ۱۳٩٠

به گزارش مدیریت پذیرش بورس اوراق بهادار و بنا به مصوبه هجدهم دی ماه سال جاری، هیئت پذیرش اوراق بهادار، شرکت گسترش و نفت و گاز پارسیان در بورس اوراق بهادار تهران پذیرفته شد. با توجه به احراز موارد تعیین شده در مصوبه‌های مزبور، از تاریخ یازده بهمن 1390، به عنوان چهارصد و شصت و هشتمین شرکت پذیرفته شده در بخش«ساخت مواد شیمیایی و محصولات شیمیایی»، گروه «ساخت مواد شیمیایی اساسی» و طبقه «ساخت کودها و ترکیبات ازته»، با کد «03-12- 24»، و نماد «پارسان (PARSAN)» در فهرست نرخ های تابلو اصلی بازار اول بورس اوراق بهادار تهران درج می شود.

جهت دریافت امیدنامه‌ی پذیرش و درج این شرکت   اینجا    کلیک نمایید.

  نظرات ()
شرکت نفت جی بورسی شد نویسنده: بابک بهارفر - پنجشنبه ٢٢ دی ۱۳٩٠

به گزارش روابط عمومی بورس تهران به نقل از معاونت ناشران و اعضاء بورس اوراق بهادار بنا به مصوبه‌ی اول آبان سال جاریِ هیئت پذیرش اوراق بهادار، شرکت نفت جی در بورس اوراق بهادار تهران پذیرفته شد.

 با توجه به احراز موارد تعیین شده در مصوبه‌های مزبور، از تاریخ بیست و یکم دی ماه سال 1390 به عنوان چهارصد و شصت و هفتمین شرکت پذیرفته شده در بخش «ساخت کک، فرآورده‌های حاصل از تصفیه نفت و سوخت‌های هسته‌ای»، گروه و طبقه‌ی «ساخت فرآورده‌های نفتی تصفیه شده» با کد «08-20-23» و نماد «شجی (Shejey)» در فهرست نرخ‌های بازار دوم بورس اوراق بهادار تهران درج می­شود.

 علاقه مندان می توانند برای مشاهده امیدنامه‌ی پذیرش و درج این شرکت  اینجا  کلیک نمایند.

  نظرات ()
اطلاعیه شرکت بورس اوراق بهادار در خصوص پرداخت سود سهام سال 1389 نویسنده: بابک بهارفر - دوشنبه ۱٩ دی ۱۳٩٠

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل بورس تهران و به نقل از مدیریت امور مالی، در طی سال مالی جاری 95 درصد از سود سهام سهامداران حقوقی و 91 درصد از سود سهام سهامداران حقیقی به حساب‎های بانکی اعلام شده واریز و پرداخت شده است.

عدم پرداخت سود مابقی سهامداران به دلیل ایراد در شماره حساب معرفی شده و یا عدم اعلام آن می‎باشد. لذا بدینوسیله از کلیه سهامداران شرکت بورس که تاکنون موفق به دریافت سود سهام خود از این شرکت نشده‎اند درخواست می‎گردد شماره حساب بانکی خود در یکی از بانک‎های ملی ، ملت ، سپه ، تجارت ، اقتصاد نوین ، پارسیان ، سرمایه و سامان را با مراجعه حضوری به واحد امور سهام شرکت بورس و یا از طریق نمابر به شماره 66750085 اعلام تا نسبت به واریز سود سهام آنها اقدام گردد. همچنین شماره تلفن 66701683 امور سهام جهت پاسخگویی به سوالات سهامداران شرکت بورس معرفی می‎گردد

  نظرات ()
بورس مازندران هفت ساله شد نویسنده: بابک بهارفر - دوشنبه ٥ دی ۱۳٩٠

امروز بورس مازندران هفت ساله شد.

این روز را به همکاران و سهامداران شادباش عرض می نمایم.


  نظرات ()
انتقال شرکت پتروشیمی پردیس از فرابورس به بورس اوراق بهادار نویسنده: بابک بهارفر - چهارشنبه ۱۱ آبان ۱۳٩٠

بنا به مصوبه‌ی یکم آبان 1390 هیئت پذیرش اوراق بهادار، شرکت پتروشیمی پردیس در بورس اوراق بهادار تهران پذیرفته شد.

با توجه به احراز شرایط انتقال شرکت پتروشیمی پردیس از فرابورس به بورس اوراق بهادار تهران، نام این شرکت از تاریخ 11 آبان 1390، به عنوان چهارصد و شصت و ششمین شرکت پذیرفته شده در بخش «ساخت مواد شیمیایی و محصولات شیمیایی»، گروه «ساخت مواد شیمیایی اساسی» و طبقه‌ی «ساخت کودها و ترکیبات ازته»، با کد «03-12-24» و نماد «شپردیس» در فهرست نرخ‌های بازار دوم بورس اوراق بهادار تهران درج می‌شود.

جهت مشاهده ی «اطلاعیه‌ی پذیرش و درج» و «چک‌لیست بررسی شرایط انتقال» این شرکت   اینجا   کلیک کنید

  نظرات ()
پتروشیمی کرمانشاه،چهارصد و شصت و پنجمین شرکت پذیرفته شده نویسنده: بابک بهارفر - چهارشنبه ٤ آبان ۱۳٩٠

شرکت صنایع پتروشیمی کرمانشاه با نماد «کرماشا» در فهرست نرخ‌های بازار دوم بورس اوراق بهادار تهران درج شد.

مدیریت پذیرش اوراق بهادار اعلام کرد، بنا به مصوبه‌های 14 شهریور 1390 و 12 مهر 1390 هیئت پذیرش اوراق بهادار، شرکت صنایع پتروشیمی کرمانشاه در بورس اوراق بهادار تهران پذیرفته شد. با توجه به احراز موارد تعیین شده در مصوبه‌های مزبور، از تاریخ سوم آبان 1390، به عنوان چهارصد و شصت و پنجمین شرکت پذیرفته شده در بخش «ساخت مواد شیمیایی و محصولات شیمیایی»، گروه «ساخت مواد شیمیایی اساسی» و طبقه‌ی «ساخت کودها و ترکیبات ازته»، با کد «02-12-24» و نماد «کرماشا» در فهرست نرخ‌های بازار دوم بورس اوراق بهادار تهران درج می‌شود.

جهت دریافت امیدنامه‌ی پذیرش و درج این شرکت   اینجا   کلیک کنید

  نظرات ()
راه اندازی رادیو اینترنتی(پادکست) بورس نویسنده: بابک بهارفر - جمعه ٢٢ مهر ۱۳٩٠

به آگاهی علاقمندان به اخبار بازار سرمایه می رساند رادیو اینترنتی(پادکست) شخصی اینجانب راه اندازی گردید.از این پس می توانید با مراجعه به تارنمای رادیو بورس اخبار شنیداری منتخب بازار سرمایه را شنیده یا دانلود نمایید.خواهشمند است انتقادات و پیشنهادات خود را با اینجانب در میان گذارید

جهت شنیدن اخبار بازار سرمایه    اینجا    کلیک نمایید

  نظرات ()
امکان معامله سهام بورس تهران در بازار فرابورس ایران نویسنده: بابک بهارفر - چهارشنبه ٢٠ مهر ۱۳٩٠

با درج نماد بورس اوراق بهادار تهران (شرکت سهامی عام) در بازار پایه فرابورس ایران، امکان معامله سهام بورس تهران در این بازار فراهم گردید.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل بورس تهران، حبیب رضا حدادی مدیر امور مالی بورس اوراق بهادار تهران ضمن اعلام مطلب فوق افزود: با توجه به درج نماد بورس اوراق بهادار تهران (شرکت سهامی عام) در بازار پایه فرابورس ایران، گواهی سپرده سهام قابل معامله در بازارپایه، آماده توزیع است.

حدادی به معامله سهام شرکت بورس اوراق بهادار تهران اشاره وتاکید کرد: با توجه به درج نماد بورس اوراق بهادار تهران در بازار پایه فرابورس معاملات سهام این شرکت باید از طریق شرکت های کارگزاری صورت گیرد، همچنین با صدور گواهی سپرده سهام، اوراق سهام قبلی از درجه اعتبار ساقط است.

وی ادامه داد: از کلیه سهامداران محترم تقاضا می شود جهت دریافت برگه گواهی سپرده سهام از تاریخ 90/7/19 با در دست داشتن اصل برگ سهم قبلی و مدارک شناسایی معتبر( شناسنامه یا کارت ملی) به امور سهام شرکت بورس اوراق بهادار تهران واقع در خیابان حافظ – پایین تر از خیابان جمهوری – نبش کوچه هاتف – شماره 192 – ساختمان بورس اوراق بهادار تهران – طبقه نهم مراجعه فرمایند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره 66701683 امور سهام تماس حاصل نمائید.

  نظرات ()
بانک پاسارگاد درج شد نویسنده: بابک بهارفر - یکشنبه ۱٦ امرداد ۱۳٩٠

بانک پاسارگاد با نماد وپاسار در فهرست نرخ‌های تابلوی اصلی بازار اول بورس اوراق بهادار تهران درج شد.

به گزارش مدیریت پذیرش اوراق بهادار و بنا به مصوبه‌های 17 بهمن 1389 و 29 خرداد 1390 هیئت پذیرش اوراق بهادار، بانک پاسارگاد در بورس اوراق بهادار تهران پذیرفته شد. با توجه به احراز موارد تعیین شده در مصوبه‌های مزبور، از تاریخ پانزدهم مرداد 1390 ، به عنوان چهارصد و شصت و سومین شرکت پذیرفته شده در بخش «واسطه‌گری‌های مالی» گروه «واسطه‌گری‌های پولی» و طبقه‌ی «سایر واسطه‌گری‌های پولی»، با کد «11-19-65» و نماد «وپاسار» در فهرست نرخ‌های تابلوی اصلی بازار اول بورس اوراق بهادار تهران درج می‌شود. امیدنامه‌ی پذیرش و درج این شرکت از پیوند زیر قابل دریافت است.

 امیدنامه پذیرش و درج بانک پاسارگاد در بورس اوراق بهادار تهران

  نظرات ()
بانک انصار ، چهارصد و شصت و دومین شرکت بورسی نویسنده: بابک بهارفر - جمعه ۳۱ تیر ۱۳٩٠

بانک انصار با نماد «وانصار» در فهرست نرخ‌های تابلوی اصلی بازار اول بورس اوراق بهادار تهران درج شد.


 به گزارش مدیریت پذیرش اوراق بهادار و بنا به مصوبه‌ی 29 خرداد 1390 هیئت پذیرش اوراق بهادار، بانک انصار در بورس اوراق بهادار تهران پذیرفته شد. با توجه به احراز موارد تعیین شده در مصوبه‌ی مزبور، از تاریخ 29 تیر 1390 به عنوان چهارصد و شصت و دومین شرکت پذیرفته شده در بخش «واسطه‌گری‌های مالی» گروه «واسطه‌گری‌های پولی» و طبقه‌ی «سایر واسطه‌گری‌های پولی»، با کد «10-19-65» و نماد «وانصار» در فهرست نرخ‌های تابلوی اصلی بازار اول بورس اوراق بهادار تهران درج می‌شود. امیدنامه‌ی پذیرش و درج این شرکت از پیوند زیر قابل دریافت است.

 

امیدنامه پذیرش و درج بانک انصار در بورس اوراق بهادار تهران

  نظرات ()
حمل و نقل خلیج‌فارس، چهارصد و شصت و یکمین شرکت بورسی نویسنده: بابک بهارفر - یکشنبه ۱٩ تیر ۱۳٩٠

شرکت حمل و نقل بین‌المللی خلیج‌فارس با نماد «حفارس» در فهرست نرخ‌های بازار دوم بورس اوراق بهادار تهران درج شد.

 مدیریت پذیرش اوراق بهادار اعلام کرد، بنا به مصوبه‌های 21 آذر 1389 و 29 خرداد 1390 هیئت پذیرش اوراق بهادار، شرکت حمل و نقل بین‌المللی خلیج‌فارس در بورس اوراق بهادار تهران پذیرفته شد. با توجه به احراز موارد تعیین شده در مصوبه‌های مزبور، از تاریخ 18  تیر 1390، به عنوان چهارصد و شصت و یکمین شرکت پذیرفته شده در بخش «حمل و نقل زمینی» گروه «سایر حمل و نقل زمینی» و طبقه‌ی «حمل و نقل زمینی بار»، با کد «03-23-60» و نماد حفارس (Hefars) در فهرست نرخ‌های بازار دوم بورس اوراق بهادار تهران درج می‌شود. امیدنامه‌ی پذیرش و درج این شرکت از پیوند زیر قابل دریافت است:

امیدنامه پذیرش و درج شرکت حمل و نقل بین‌المللی خلیج‌فارس

گفتنی است گزارشات مالی حسابرسی شده و سایر اطلاعات مربوط به این شرکت از طریق شبکه کدال (سیستم جامع اطلاع‌رسانی ناشران- سازمان بورس و اوراق بهادار) منتشر شده است.

  نظرات ()
نشست مطبوعاتی مدیرعامل بورس نویسنده: بابک بهارفر - چهارشنبه ۱٥ تیر ۱۳٩٠

به گزارش روابط عمومی‌و امور بین الملل بورس تهران، صبح امروز مدیرعامل بورس اوراق بهادار تهران در کنار اصحاب رسانه قرار گرفت تا عملکرد بازار سرمایه را در سه ماه ابتدای سال تبیین کند و به پرسش‌های خبرنگاران پاسخ دهد.

دکتر حسن قالیباف اصل، مدیر عامل بورس تهران به ارائه عملکرد 3ماهه بورس پرداخت و اظهارداشت: ارزش بازار در سه ماهه ابتدای سال از 111 هزار میلیارد تومان در سال گذشته با 5/3 درصد رشد به 115 هزار میلیارد تومان ، ارتقاء یافته است.

جهت مطالعه ی کامل این گزارش به ادامه مطلب بروید


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
و دیگر ناصرخان در میان ما نیست... نویسنده: بابک بهارفر - دوشنبه ٢ خرداد ۱۳٩٠

گاهی لازم است مطالب غیر مرتبط با بازار سرمایه را نیز بازتاب داد، دستانم می لرزند و اشک امانم نمی دهد ... خبر تلخ است و توضیح بیشتر برایش،‌ سخت‌: "ناصر حجازی دروازه‌بان و مربی سابق فوتبال ایران که با شدت گرفتن بیماری و به کما رفتن در بیمارستان کسری تهران بستری شده، امروز درگذشت. "

حجازی مبارز خوبی بود اما این‌بار انگار دست مرگ، قوی‌تر از پنجه‌های قرص‌ و محکم او بود که سال‌های سال راه را بر توپ بسته بود.

او نمی‌خواست کسی ضعف جسمی و درد کشیدن‌هایش را ببیند تا همچنان نماد جسارت و اتکا به نفس باشد و کسی هم این روزها را ندید.
حجازی خیلی زودتر از اینکه بسترنشین شود، تسلیم مرگ شد تا ایستاده جان داده باشد.

خبر تلخ است.
و دیگر ناصرخان در میان ما نیست...

پروردگارا به هوادارانش و خانواده اش شکیبایی بخش ...

  نظرات ()
کشتیرانی والفجر، چهارصد و شصتمین شرکت بورسی نویسنده: بابک بهارفر - سه‌شنبه ٢٧ اردیبهشت ۱۳٩٠

بر اساس گزارش مدیریت پذیرش اوراق بهادار و بنا به مصوبه‌ی 8 اسفند 1389 هیئت پذیرش اوراق بهادار، شرکت کشتیرانی والفجر در بورس اوراق بهادار تهران پذیرفته شد. با توجه به احراز موارد تعیین شده در مصوبه‌ی مزبور، از تاریخ 27 اردیبهشت 1390 به عنوان چهارصد و شصتمین شرکت پذیرفته شده در بخش «حمل و نقل آبی» گروه و طبقه‌ی «حمل و نقل دریایی و حمل و نقل در آب‌های ساحلی»، با کد «02-10-61» و نماد «حفجر (Hefajr)» در فهرست نرخ‌های تابلوی فرعی بازار اول بورس اوراق بهادار تهران درج می‌شود.