بابک بهارفر
تماس با من
پروفایل من
آرشیو وبلاگ
      بورس اوراق بهادار در مازندران (وبلاگ شخصی بابک بهارفر)
جلسه توجیهی کارگزاران بورس اوراق بهادار مازندران نویسنده: بابک بهارفر - یکشنبه ٢٥ تیر ۱۳٩۱

 

در روز چهارشنبه، مورخ 21 تیر ماه سال جاری، فرصتی دست داد تا کارگزاران بورس اوراق بهادار در مازندران گرد هم جمع شوند.بهتر دیدم که خبر این نشست مشترک را، هرچند کوتاه، منتشر نمایم:

در ابتدای این نشست آقای دکتر جعفری، مدیر بورس منطقه ای مازندران، ضمن خوشامدگویی به کارگزاران از حضور آنان تقدیر کردند.در ادامه آقای بهادری از کارشناسان مدیریت امور اعضای شرکت بورس اوراق بهادار مطالبی را پیرامون چگونگی پذیرش مشتریان و امور مرتبط با سفارشات ارایه نمودند.در پایان نیز به پرسش های کارگزاران پاسخ داده شد.

شایان ذکر است این نشست با مساعدت جناب آقای بابایی، مدیر محترم امور شعب موسسه مالی و اعتباری فردوسی مازندران، در محل سالن کنفرانس این موسسه برگزار گردید که همکاری ایشان شایسته ی تقدیر می باشد.

همچنین لازم می دانم از همکاری صمیمانه و برخورد شایسته ی خانم ها پولادی و عربی و جناب آقای ایمانی از کارکنان موسسه مالی و اعتباری فردوسی مازندران نیز کمال سپاسگزاری را داشته باشم.

در این نشست نمایندگان تمامی کارگزاران استان به جز کارگزاری آگاه ساری، سهم آشنا آمل و بانک کشاورزی آمل حاضر بودند که اسامی حاضرین به شرح زیر می باشد:

 • آقای ملایی از کارگزاری بانک صنعت و معدن ساری
 • آقای عباسپور و خانم یعصوبی از کارگزاری بانک سپه ساری
 • آقای عبداله پور از کارگزاری نهایت نگر ساری
 • آقای شفیعی و خانم ها حسینی و ابراهیمی از کارگزاری سهم آشنا ساری
 • آقای یوسف پور و خانم محمودی از کارگزاری بانک تات ساری
 • آقای نوری تبار و خانم دوانلو از کارگزاری راهنمای سرمایه گذاران ساری
 • آقای زراعتگر از کارگزاری سیماب گون بابل
 • خانم سلیمان زاده و آقای اصغری از کارگزاری بانک تات بابل
 • آقای نبی زاده از کارگزاری آگاه بابل
 • خانم علی نسب از کارگزاری معیار سهام بابل
 • آقایان رمضانی و کرد از کارگزاری حافظ بابل
 • آقای عباس علیزاده و خانم فاطمه علیزاده از کارگزاری آگاه آمل
 • آقای اکبری از کارگزاری عمران فارس نوشهر

تصاویر این نشست در   ادامه مطلب


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
ششمین مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت بورس اوراق بهادار برگزار شد نویسنده: بابک بهارفر - سه‌شنبه ٢٠ تیر ۱۳٩۱

در روز سه شنبه، مورخ بیستم تیرماه سال جاری، در مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت بورس اوراق بهادار ، تعلق سود نقدی یکصد ریالی برای هر سهم، به سهامداران شرکت بورس اوراق بهادار تصویب شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت بورس اوراق بهادار، در این روز فعالان بازار سرمایه، کارگزاران و سهامداران به دور هم جمع شدند تا ششمین مجمع عادی سالیانه شرکت بورس را برگزارنمایند.بنا بر این گزارش، آقای عسکری مارانی به عنوان رییس جلسه مجمع، رسمیت جلسه مجمع عمومی عادی سالیانه بورس اوراق بهادار تهران را با حضور 74 درصد از سهامداران اعلام کرد. رییس جلسه در آغاز از نمایندگان سه گروه کارگزاران، شرکت های سرمایه گذاری و کانون سهامداران حقیقی خواست تا در هیات رییسه مجمع حضور پیدا کنند.

وی سپس از آقای دکتر زارعی از طرف گروه شرکت های سرمایه گذاری، آقای دکتر عنایت از طرف گروه کارگزاران  به عنوان ناظرین جلسه،  آقای محمد قیومی از طرف سهامداران حقیقی به عنوان دبیر جلسه و آقای خواجه نصیر به عنوان نماینده سازمان بورس و اوراق بهادار برای حضور در جایگاه دعوت کرد. همچنین آقای دکتر قالیباف اصل به عنوان مدیر عامل، اعضای هیات مدیره و نماینده بازرس قانونی از موسسه حسابرسی دایان رایان در جایگاه قرار گرفتند.

بر اساس این گزارش درمجمع بورس اوراق بهادار علاوه بر تقسیم سود نقدی 100 ریالی به ازای هر سهم، صورتهای مالی منتهی به 29 اسفند سال 1390، در محل پژوهشکده نیرو بررسی و به تصویب رسید.

در ششمین مجمع عمومی عادی سالیانه بورس اوراق بهادار روزنامه اطلاعات به عنوان روزنامه کثیرالانتشار تعیین گردید. همچنین پاداش 150 میلیون تومانی برای هیات مدیره به تصویب رسید و حق حضور اعضای هیات مدیره در جلسات 7 میلیون ریال تعیین شد. درادامه این جلسه هیات رئیسه از کاندیداهایی که قصد حضور در ترکیب هیئت مدیره شرکت بورس را دارند، خواست تا با اعلام شفاهی و کتبی به طور رسمی نامزدی خود را اعلام کنند.

با این اعلان، 9 نامزد برای حضور در ترکیب هیئت مدیره شرکت بورس نمایندگانی از شرکت‌های سرمایه گذاری صبا تامین، کارگزاری خبرگان سهام، گروه مالی ملت، سرمایه گذاری بهمن، گروه مدیریت سرمایه گذاری امید، سرمایه گذاری توسعه ملی، بانک تجارت، سرمایه گذاری تدبیر و کارگزاری توسعه فردا اعلام حضور کردند تا بعد از رای‌گیری و شمارش آرا، در نهایت 7 عضو حقوقی هیئت مدیره شرکت بورس معرفی شوند.

  نظرات ()
سیمان آبیک، چهارصد و هفتاد و دومین شرکت پذیرفته شده در بورس نویسنده: بابک بهارفر - یکشنبه ۱۸ تیر ۱۳٩۱
شرکت سیمان آبیک با نماد «سابیک» در فهرست نرخ‌های بازار دوم بورس اوراق بهادار درج شد

به گزارش روابط عمومی شرکت بورس اوراق بهادار، به نقل از مدیریت پذیرش اوراق بهادار، با توجه به موافقت هیئت‌پذیرش بورس اوراق بهادار با پذیرش سهام شرکت سیمان آبیک در بورس اوراق بهادار و با عنایت به احراز موارد تعیین شده در مصوبه‌‌ی مزبور از سوی آن شرکت، از تاریخ هجدهم تیرماه سال جاری،شرکت سیمان آبیک به عنوان چهارصد و هفتاد و دومین شرکت پذیرفته در بورس درج شد.
براساس این گزارش سیمان آبیک در بخش «ساخت سایر محصولات کانی غیرفلزی»، گروه «ساخت محصولات کانی غیرفلزی طبقه‌بندی نشده در جای دیگر» و طبقه‌ی «ساخت سیمان، آهک و گچ»، با کد «31-94-26» و نماد «سابیک (ُSabik)» در فهرست نرخ‌های تابلوی بازار دوم بورس اوراق بهادار تهران درج می‌شود.
امیدنامه‌ی پذیرش و درج شرکت سیمان آبیک و گزارش حسابرس مستقل درباره اطلاعات مالی پیش‌بینی شده سال مالی منتهی به 29 اسفند 1391 از پیوندهای زیر قابل دریافت است:

•    امیدنامه‌ی پذیرش و درج شرکت سیمان آبیک
•    گزارش حسابرس مستقل درباره اطلاعات مالی پیش‌بینی شده سال مالی منتهی به 29 اسفند 1391

  نظرات ()
راه هموار بورس برای پذیرش شرکت های جدید نویسنده: بابک بهارفر - سه‌شنبه ۱۳ تیر ۱۳٩۱

اقدامات لازم برای واگذاری بیمه ملت در بورس انجام شده و به زودی بیمه ملت و پس از آن هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس به لیست بورسی ها می پیوندند.

به گزارش روابط عمومی شرکت بورس اوراق بهادار، محمدرضا عربی، معاون ناشران و اعضا، ضمن بیان مطلب فوق افزود: در حال آماده سازی شرکت پتروشیمی خلیج فارس هستیم و به زودی پس از تهیه ی مستندات و مدارک مورد نیاز، عرضه ی سهام این شرکت در بورس انجام می شود.

وی ادامه داد: پس از افشای کامل دستورالعمل ها و ارایه ی اطلاعات مورد نیاز از سوی شرکت و قرار گرفتن آن در تارنمای کدال، این شرکت در بورس پذیرش می شود.

عربی با اشاره به اینکه پیگیر واگذاری شرکت های اصل 44 در بورس هستیم، ادامه داد: کار آماده سازی و پذیرش برخی از نیروگاه های برق و شرکت های وابسته به شرکت ملی گاز در حال انجام است و پس از ارایه ی مستندات، ارسال اطلاعات مربوط به بودجه ی شرکت ها و تهیه ی صورت های مالی، این شرکت ها آماده پذیرش در بورس می شوند.

  نظرات ()
4 مصوبه شورای عالی اصل 44 درحمایت از بازار سرمایه در جلسه ای با حضور رییس‌جمهور نویسنده: بابک بهارفر - پنجشنبه ۸ تیر ۱۳٩۱

 

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار با تشریح جزئیات جلسه عصر چهارشنبه شورای عالی اصل 44 در دفتر رییس‌جمهور، افزایش حمایت نظام بانکی از بازار سرمایه ازطریق سرمایه‌گذاری مستقیم و یا ارائه تسهیلات به شرکت‌های سرمایه‌گذاری، افزایش جذابیت اوراق مشارکت و صکوک بازار سرمایه، حمایت سهامداران عمده از بازار و تقویت نقش بازار سرمایه در تأمین مالی ازطریق طراحی و معرفی ابزارهای جدید را چهار مصوبه مهم این شورا عنوان کرد.

 

جهت مطالعه کامل خبر به   ادامه مطلب   بروید


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
جلسه بررسی وضعیت بازار سرمایه توسط مدیرعامل بورس اوراق بهادار برگزار شد نویسنده: بابک بهارفر - چهارشنبه ٧ تیر ۱۳٩۱

جلسه مدیرعامل شرکت بورس اوراق بهادار با تعدادی از نمایندگان سهامداران حقیقی، صبح چهارشنبه، هفتم تیرماه سال جاری، برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت بورس اوراق بهادار، دکتر قالیباف اصل مدیرعامل بورس اوراق بهادار با تعدادی از نمایندگان سهامداران حقیقی جلسه بررسی وضعیت کنونی بازار سرمایه را در محل تالار حافظ برگزار کرد.

 

جهت مطالعه کامل خبر به   ادامه مطلب   بروید


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
سریال تلویزیونی سهمی برای دوست‏ نویسنده: بابک بهارفر - شنبه ۳ تیر ۱۳٩۱

سریال 15 قسمتی تلویزیونی "سهمی برای دوست" که با مشارکت سازمان بورس و اوراق بهادار تولید شده است، از چهارم تیر‏ ماه سال جاری از شبکه دوم سیما آغاز شد. این سریال داستان دو برادر ناتنی را به تصویر می کشد که ناخواسته وارد بورس شده و ماجراهای جالبی برای آنها پیش می آید.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بازار سرمایه، سریال سهمی برای دوست داستان دو برادر ناتنی را به تصویر می‌کشد که از وضعیت مالی مناسبی برخوردار نیستند و یکی از این دو برادر، در جریان یک اتفاق، وارد مقولـه بورس شده و این امر، سرنوشت جدید را برای وی رقم می‌زنـد.

در سریال سهمی برای دوست، به تهیه‌کنندگی بهروز مفید و کارگردانی سید مسعود اطیابی، بازیگرانی همچون اشکان خطیبی، سپیده خداوردی، محمدرضا شریفی‌نیا، مهشاد مخبری، بیژن بنفشه‌خواه، رضا فیض‌نوروزی، مهتاج نجومی، سید مسعود شاه محمدی، باقر صحرارودی، شیوا خنیاگر، فرزین محدث، محسن زهتاب، امیر غفارمنش، سیامک اشعریون، عباس امیری و علی سرابی ایفای نقش می‌کنند.

همچنین سیامک انصاری به عنوان راوی داستان، با مجموعه سهمی برای دوست همراه است.

  نظرات ()
مطالب اخیر مدیرعامل بورس تهران عملکرد پنج ماهه بورس را تشریح کرد دکتر حسن قالیباف اصل مدیرعامل بورس اوراق بهادار باقی ماند الزام ناشران بورسی به واریز سود به حساب بانکی سهامداران بورس تهران 100 درصد افزایش سرمایه داد سود هر سهم شرکت بورس 110 ریال تصویب شد نشست مطبوعاتی مدیرعامل بورس در هشتمین نمایشگاه بورس، بانک و بیمه ارتقا، انتقال و حذف برخی از شرکت‌ها توسط هیات پذیرش وداع با شکوه مردم ساری با حاج علی شمشمانی پیام تبریک دکتر قالیباف اصل به مناسبت حلول سال نو لغو مقررات مربوط به فروش سهام
دوستان من شرکت بورس اوراق بهادار تهران دکتر حسین عبده تبریزی رادیو بورس-گوینده:بابک بهارفر وبلاگ شخصی مانا فلاح نژاد وبلاگ علیرضا عسکریان سازمان بورس و اوراق بهادار کشور مديريت فناوری بورس تهران کارگزاری بانک صنعت و معدن کارگزاری بانک سپه کارگزاری نهایت نگر کارگزاری سهم آشنا کارگزاری پارس نمودگر کارگزاری بانک آینده کارگزاری آگاه کارگزاری آینده نگر خوارزمی کارگزاری بانک کشاورزی کارگزاری اقتصاد بیدار کارگزاری صندوق بازنشستگی - صبا جهاد سابق کارگزاری حافظ کارگزاری راهنمای سرمایه گذاران کارگزاری سرمایه گذاری ملی ایران کارگزاری مفید کارگزاری آراد ایرانیان کارگزاری اطمینان سهم کارگزاری بانک دی شركت سپرده گذاری مركزی اوراق بهادار و تسویه وجوه بورس منطقه ای آذربایجان غربی سازمان خصوصی سازی اقتصاد در تبریز پايگاه خبری بازار سرمايه ایران پرتال زیگور طراح قالب