بابک بهارفر
تماس با من
پروفایل من
آرشیو وبلاگ
      بورس اوراق بهادار در مازندران (وبلاگ شخصی بابک بهارفر)
پذیرش بیمه دانا در بورس اوراق بهادار نویسنده: بابک بهارفر - دوشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۸٩

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل بورس اوراق بهادار، محمدرضا رستمی معاون ناشران و امور اعضاء بورس تهران ضمن بیان مطلب فوق افزود: امروز بیست و چهارمین جلسه هیات پذیرش بورس با حضور کلیه اعضای هیات پذیرش ، مدیران ارشد بیمه دانا و کارگزاری بانک صنعت و معدن تشکیل شد.در جلسه هیات پذیرش وضعیت پذیرش شرکت های بیمه دانا و بالاست مورد بررسی قرار گرفت .

وی ادامه داد: شرکت بیمه دانا پس از بررسی وضعیت به عنوان سومین شرکت بیمه ایی(پس از بیمه البرز و آسیا) در بازار سرمایه پذیرفته شد و عرضه سهام و درج این شرکت در بورس منوط به ارائه گزارش حسابرسی شده سال 1388 و بودجه سال 1389 خواهدبود.

وی خاطرنشان کرد : هادی اویارحسین مدیر عامل بیمه دانا قبلاً در خصوص ترکیب سهامداران این شرکت عنوان کرده بود که  39 درصد سهام این شرکت بابت رد دیون، 5 درصد به کارکنان و 20 درصد در اختیار دولت خواهد بود. به این ترتیب حدود35 درصد از سهام بیمه دانا در بورس عرضه خواهد شد.

دکتر رستمی با اشاره به عدم پذیرش  شرکت مهندسی و تاسیسات راه آهن ( بالاست) در بورس توسط هیئت پذیرش، تصریح کرد: شرکت بالاست با سرمایه‌ 3.8 میلیارد تومانی به دلیل وجود ابهام در مورد تداوم سودآوری ، ماهیت پیمانکاری و انحصاری بودن مشتریان، این شرکت در بورس پذیرفته نشده است .در عین حال بورس تهران به این شرکت پیشنهاد داد که با توجه به وضعیت موجود برای پذیرش در فرا بورس اقدام کند.

  نظرات ()
آخرین آمار سهامداران بورس اوراق بهادار اعلام شد نویسنده: بابک بهارفر - چهارشنبه ۱٢ خرداد ۱۳۸٩

به گزارش روابط عمومی شرکت سپرده­گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه به نقل از معاونت عملیات شرکت سپرده­گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه آخرین تعداد سهامداران حقیقی بورس اوراق بهادار را بر اساس کدهای فعال 1.611.162 نفر اعلام کرد.

براساس این گزارش، مجموع تعداد کدهای سهامداری اشخاص حقیقی موجود در پایگاه داده­های بازار اوراق بهادار 3.551.990 کد است که از این تعداد 1.940.828 کد آن غیرفعال می باشد. کدهای غیرفعال مربوط به افرادی است که همزمان دارای کد فعال نیز می­باشند که در اثر تناظر و تطابق یک به یک کد سهامداری با کد ملی یک یا چند کد سهامداری ایشان غیر فعال شده است.

عدم ارائه کد ملی توسط برخی از سهامداران نیز موجب غیرفعال شدن کد سهامداری ایشان شده است. همچنین بخشی از کدهای غیر فعال مربوط به افرادی است که فوت شده­اند. شایان ذکر است کدهای غیر فعال به دلیل لزوم نگهداری سوابق تاریخی به منظور مراجعات و ادعاهای احتمالی حقوقی در پایگاه داده­های رجیستری بورس نگهداری می­شود.

همچنین بنابرگزارش مذکور کدهای حقیقی که در حال حاضر در رجیستری پس از معاملات به نام ایشان سهم وجود داد 2.437.665 کد است که 1.232.115 کد آن فعال و 1.205.550 کد آن غیر فعال است.

  نظرات ()
عرضه اولیه پالایشگاه های نفت تبریز و بندرعباس بزودی در بورس نویسنده: بابک بهارفر - سه‌شنبه ٤ خرداد ۱۳۸٩

دکتر محمدررضا رستمی معاون ناشران و امور اعضاء بورس تهران در خصوص ورود پالایشگاه ها به بورس تهران گفت: پالایشگاه تبریز با ارسال اطلاعات از جمله صورت های مالی حسابرسی نشده سال 88 خود در آستانه ورود به بورس قرار دارد.

وی ادامه داد: اطلاعات مربوط به پالایشگاه تبریز به قسمت ناشران سازمان بورس ارسال شده است. اطلاعات این شرکت پس از تایید سازمان ، در نهایت بایستی توسط هیات مدیره بورس تهران مورد تصویب واقع شود. به این ترتیب به نظر می رسد پالایشگاه تبریز در آستانه واگذاری در بورس از پالایشگاه بندرعباس پیشی بگیرد.

معاون ناشران و امور اعضاء در مورد واگذاری پالایشگاه بندرعباس به بورس اظهار داشت: پالایشگاه بندر عباس صورت های مالی حسابرسی نشده سال 88 و بودجه سال 89 حسابرسی شده خود را برای بورس تهران ارسال نکرده است .در ضمن بورس در انتظار گزارش اطلاعات مالی 3 سال آتی( business plan ) پالایشگاه بندر عباس است. در صورتی که اطلاعات مالی مورد درخواست تهیه و فرستاده شود، مراحل بعدی پذیرش این شرکت در بورس انجام خواهد شد.

  نظرات ()
مطالب اخیر مدیرعامل بورس تهران عملکرد پنج ماهه بورس را تشریح کرد دکتر حسن قالیباف اصل مدیرعامل بورس اوراق بهادار باقی ماند الزام ناشران بورسی به واریز سود به حساب بانکی سهامداران بورس تهران 100 درصد افزایش سرمایه داد سود هر سهم شرکت بورس 110 ریال تصویب شد نشست مطبوعاتی مدیرعامل بورس در هشتمین نمایشگاه بورس، بانک و بیمه ارتقا، انتقال و حذف برخی از شرکت‌ها توسط هیات پذیرش وداع با شکوه مردم ساری با حاج علی شمشمانی پیام تبریک دکتر قالیباف اصل به مناسبت حلول سال نو لغو مقررات مربوط به فروش سهام
دوستان من شرکت بورس اوراق بهادار تهران دکتر حسین عبده تبریزی رادیو بورس-گوینده:بابک بهارفر وبلاگ شخصی مانا فلاح نژاد وبلاگ علیرضا عسکریان سازمان بورس و اوراق بهادار کشور مديريت فناوری بورس تهران کارگزاری بانک صنعت و معدن کارگزاری بانک سپه کارگزاری نهایت نگر کارگزاری سهم آشنا کارگزاری پارس نمودگر کارگزاری بانک آینده کارگزاری آگاه کارگزاری آینده نگر خوارزمی کارگزاری بانک کشاورزی کارگزاری اقتصاد بیدار کارگزاری صندوق بازنشستگی - صبا جهاد سابق کارگزاری حافظ کارگزاری راهنمای سرمایه گذاران کارگزاری سرمایه گذاری ملی ایران کارگزاری مفید کارگزاری آراد ایرانیان کارگزاری اطمینان سهم کارگزاری بانک دی شركت سپرده گذاری مركزی اوراق بهادار و تسویه وجوه بورس منطقه ای آذربایجان غربی سازمان خصوصی سازی اقتصاد در تبریز پايگاه خبری بازار سرمايه ایران پرتال زیگور طراح قالب