بابک بهارفر
تماس با من
پروفایل من
آرشیو وبلاگ
      بورس اوراق بهادار در مازندران (وبلاگ شخصی بابک بهارفر)
شب یلدا نویسنده: بابک بهارفر - دوشنبه ۳٠ آذر ۱۳۸۸

Hosted by ImageHost.org

شب یَلدا یا شب چلّه بلندترین شب سال در نیم‌کره شمالی زمین است. این شب به زمان غروب آفتاب از ۳۰ آذر تا طلوع آفتاب در ۱ دی اطلاق می‌شود، که برابر با ۲۱ دسامبر یا ۲۲ دسامبر است. ایرانیان و بسیاری از دیگر اقوام آن را مبارک می‌دارند و این شب را جشن می‎گیرند.

این شب در نیم‌کره شمالی با انقلاب زمستانی مصادف است و به همین دلیل از آن شب به بعد طول روز بیشتر و طول شب کوتاه‌تر می‌شود.

ایرانیان باستان با این باور که فردای شب یلدا با دمیدن خورشید، روزها بلندتر می‎شوند و تابش نور ایزدی افزونی می‌یابد، آخر پاییز و اول زمستان را شب زایش مهر یا زایش خورشید می‌خواندند و برای آن جشن بزرگی بر پا می‌کردند.

جهت به دست آوردن آگاهی بیشتر درباره یلدا اینجا کلیک کرده تا از صفحه ی یلدا در ویکیپیدیا بازدید نمایید

  نظرات ()
بیمه آسیا، چهارصد و پنجاه و چهارمین شرکت بورسی نویسنده: بابک بهارفر - سه‌شنبه ٢٤ آذر ۱۳۸۸

 بنا به مصوبه‌های 26 مهر 1388 و 17 آبان 1388 هیئت پذیرش اوراق بهادار، بیمه آسیا در بورس اوراق بهادار تهران پذیرفته شد و با توجه به احراز موارد تعیین شده در مصوبه‌های مزبور، از این تاریخ (24 آذر 1388) به عنوان چهارصد و پنجاه و چهارمین شرکت پذیرفته شده در بخش و گروه «تأمین وجوه بیمه و بازنشستگی بجز تأمین اجتماعی اجباری» و طبقه‌ی «بیمه غیر از بیمه عمر»، با کد «02-03-66» و نماد «آسیا» در فهرست نرخ‌های تابلوی فرعی بازار اول بورس اوراق بهادار تهران درج شد.

جهت دریافت امیدنامه و سایر اطلاعات مالی این شرکت به ادامه مطلب بروید.

جهت بازدید از تارنمای رسمی شرکت بیمه آسیا اینجا کلیک کنید.


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
شرکت بورس سه ساله شد نویسنده: بابک بهارفر - چهارشنبه ۱۸ آذر ۱۳۸۸

مراسم سومین سالگرد تاسیس بورس اوراق بهادار تهران برگزار شد.

 

 Hosted by ImageHost.org

 

به گزارش روابط عمومی بورس اوراق بهادار، سومین سالگرد تولد بورس تهران با حضور مدیرعامل، معاونین، مدیران ارشد و سایر کارشناسان و کارکنان عصر روز دوشنبه مورخ 16 آذرماه برگزار شد.

در ابتدای این جلسه دکتر شهرآبادی، مدیر روابط عمومی و امور بین الملل بورس، با تبریک پانزدهم آذرماه سالروز تولد بورس ، به بررسی عملکرد یک ساله گذشته شرکت پرداخته و افزود: عمر سازمان ها طی فعالیت خود به چهار دوره شکل گیری، درگیری، بالندگی و عملکرد و فروپاشی تقسیم می شود.

جهت مطالعه ی گزارش کامل به ادامه مطلب بروید


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
دریافت کتاب الکترونیکی توقف معاملات نویسنده: بابک بهارفر - دوشنبه ٢ آذر ۱۳۸۸

 به آگاهی علاقمندان می رساند کتاب الکترونیکی  توقف معاملات و بستن بازار  به بخش آموزش تارنمای بورس افزوده شد.

 

 سرفصل های این کتاب که ترجمه ی خانم طوبی دهقانی و آقایان علی جعفری و بابک بهارفر می باشد به شرح زیر می باشد:

 -انواع وقفه های معاملاتی

-افراد مجاز به ایجاد وقفه معاملاتی

-اوراق بهادار و ابزارهای مشتقه ای که در چند بورس پذیرش شده اند

-اشتراک اطلاعات و ارتباط مسئول و ناظرین بازار

 

جهت دریافت بر روی پیوند زیر کلیک نمایید

 

دریافت کتاب الکترونیکی  توقف معاملات و بستن بازار  

  نظرات ()
تارنمای آموزشی بورس رونمایی شد نویسنده: بابک بهارفر - دوشنبه ٢ آذر ۱۳۸۸

 تارنمای آموزشی بورس اوراق بهادار در نخستین جشنواره برترین های بازار سرمایه که عصر روز یکشنبه یکم آذرماه در مرکز همایش های بین المللی صدا و سیما برگزار شد، توسط دکتر حسن قالیباف اصل رونمایی شد.

دکتر قالیباف اصل،مدیرعامل شرکت بورس اوراق بهادار در این مراسم ضمن تقدیر از همکاران خود برفرهنگ سازی و آموزش تاکید و اظهار داشت: فرهنگ سازی و آموزش یکی از مسائل مهم در بازار سرمایه است و این تارنما با هدف ارتقای سطح آموزش در بازار سرمایه طراحی و افتتاح می شود.

وی ادامه داد: در این تارنما ،آموزش های عمومی سهامداران، کودکان و نوجوانان، کارگزاران، ناشران و دیگر بخش ها دیده شده و امیدواریم نیازهای آموزشی فعالان بازار سرمایه را تا حد زیادی مرتفه شود.

مدیر عامل بورس تهران از دست اندرکاران و فعالان بازار سرمایه درخواست کرد بسته های آموزشی و یا تحقیقات خود در زمینه آموزش مباحث بورس را در اختیار مدیریت آموزش بورس قرار داده تا علاقه مندان پس از انتشار در تارنما از آن بهره مند شوند.

 

برای دیدن تارنما آموزشی بورس اینجا کلیک کنند.

  نظرات ()
نخستین جشنواره برترین های بازار سرمایه نویسنده: بابک بهارفر - دوشنبه ٢ آذر ۱۳۸۸

تاکید مدیر عامل بورس تهران بر حرفه ای شدن اخلاق در بازار سرمایه

 نخستین جشنواره برترین های بازار سرمایه عصر روز گذشته اول آذرماه با حضور مقامات ارشد اقتصادی، مدیران، کارشناسان و فعالان بازار سرمایه و اصحاب رسانه در مرکز همایش های بین المللی صدا و سیما برگزار شد.

دکتر حسن قالیباف اصل مدیر عامل بورس تهران با تشکر از دست اندرکاران برگزاری این جشنواره در سخنرانی خود، به تصویب قانون جدید بازار سرمایه اشاره کرد و گفت: قانون جدید بازار سرمایه جزو آرزوهای دیرینه اهالی و فعالان بازار سرمایه در کشور بود که خوشبختانه با تصویب آن در سال 84، افق های جدیدی برای توسعه بازار سرمایه پدیدار شد.

جهت مشاهده خبر کامل به ادامه مطلب بروید


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
مطالب اخیر مدیرعامل بورس تهران عملکرد پنج ماهه بورس را تشریح کرد دکتر حسن قالیباف اصل مدیرعامل بورس اوراق بهادار باقی ماند الزام ناشران بورسی به واریز سود به حساب بانکی سهامداران بورس تهران 100 درصد افزایش سرمایه داد سود هر سهم شرکت بورس 110 ریال تصویب شد نشست مطبوعاتی مدیرعامل بورس در هشتمین نمایشگاه بورس، بانک و بیمه ارتقا، انتقال و حذف برخی از شرکت‌ها توسط هیات پذیرش وداع با شکوه مردم ساری با حاج علی شمشمانی پیام تبریک دکتر قالیباف اصل به مناسبت حلول سال نو لغو مقررات مربوط به فروش سهام
دوستان من شرکت بورس اوراق بهادار تهران دکتر حسین عبده تبریزی رادیو بورس-گوینده:بابک بهارفر وبلاگ شخصی مانا فلاح نژاد وبلاگ علیرضا عسکریان سازمان بورس و اوراق بهادار کشور مديريت فناوری بورس تهران کارگزاری بانک صنعت و معدن کارگزاری بانک سپه کارگزاری نهایت نگر کارگزاری سهم آشنا کارگزاری پارس نمودگر کارگزاری بانک آینده کارگزاری آگاه کارگزاری آینده نگر خوارزمی کارگزاری بانک کشاورزی کارگزاری اقتصاد بیدار کارگزاری صندوق بازنشستگی - صبا جهاد سابق کارگزاری حافظ کارگزاری راهنمای سرمایه گذاران کارگزاری سرمایه گذاری ملی ایران کارگزاری مفید کارگزاری آراد ایرانیان کارگزاری اطمینان سهم کارگزاری بانک دی شركت سپرده گذاری مركزی اوراق بهادار و تسویه وجوه بورس منطقه ای آذربایجان غربی سازمان خصوصی سازی اقتصاد در تبریز پايگاه خبری بازار سرمايه ایران پرتال زیگور طراح قالب