بابک بهارفر
تماس با من
پروفایل من
آرشیو وبلاگ
      بورس اوراق بهادار در مازندران (وبلاگ شخصی بابک بهارفر)
برگزاری دوره ی آموزشی بازار سرمایه اسلامی نویسنده: بابک بهارفر - جمعه ٢٢ آبان ۱۳۸۸

در روز چهارشنبه، بیستم آبان ماه سال جاری، دوره ی آموزشی بازار سرمایه اسلامی با همکاری سازمان بورس و اوراق بهادار و بورس منطقه ای مازندران در ساری برگزار شد

در این نشست صمیمی  که با حضور اساتید دانشگاه، مسئولین دستگاه های اقتصادی، مدیران ، واحدهای آموزشی و پژوهشی بانک ها و کارگزاراندر سالن کنفرانس اداره ی برق منطقه ای مازندران و در دو نوبت صبح و بعدازظهر برگزار گردید، کارشناسان ارشد مطالعات اسلامی سازمان بورس و اوراق بهادار  به تشریح ابزارهای مالی اسلامی طراحی شده در بازار سرمایه پرداختند.

در پایان این نشست ، ضمن پاسخگویی به پرسش های مطرح شده مدعوین، در مورد چگونگی عملیاتی شدن ابزارهای مالی اسلامی جدید ، بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

لازم به توضیح است کارشناسان ارشد سازمان بورس و اوراق بهادار این نشست را مثبت و بحث ها و پرسش های مطرح شده را فراتر از انتظار ارزیابی نمودند.

امید است تلاش های گروهی مجموعه ی بازار سرمایه، توسعه ی مفاهیم مالی اسلامی را در بر داشته باشد.

جهت مشاهده ی این خبر در روزنامه ی دنیای اقتصاد اینجا کلیک کنید

جهت مشاهده ی این خبر در پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه اینجا کلیک کنید

  نظرات ()
نشست مطبوعاتی مدیرعامل بورس تهران برگزار شد نویسنده: بابک بهارفر - پنجشنبه ٢۱ آبان ۱۳۸۸

 

نشست مطبوعاتی مدیرعامل بورس تهران در روز سه شنبه نوزدهم آبان ماه سال جاری برگزار شد.

بورس تهران از ابتدای سال تا کنون ۵٨ درصد بازدهی داشته است

مدیرعامل بورس اوراق بهادار تهران  گفت: شاخص قیمت ها درابتدای سال 7 هزارو 966 واحد بود اما در حال حاضر به عدد 12 هزارو 581 واحد رسیده است. این میزان رشد 58 درصدی شاخص در طول 15 ماه گذشته بی سابقه بوده است.

 

جهت مطالعه ادامه ی گزارش به ادامه مطلب مراجعه فرمایید


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
قطعی شدن معامله عمده شرکت مخابرات نویسنده: بابک بهارفر - دوشنبه ۱۸ آبان ۱۳۸۸

بر اساس گزارش مدیریت بازار ، در طی معاملات امروز تعداد 827ر827ر936ر22  سهم معادل (50 درصد + 1 ) سهم از سهام شرکت مخابرات ایران متعلق به دولت جمهوری اسلامی ایران به قیمت هر سهم 409ر3 ریال و به ارزش بیش از 191/78 میلیارد ریال که در تاریخ 5/7/1388 عرضه گردیده بود ، پس از احراز شرایط معامله قطعی گردید .

  نظرات ()
تغییر در دامنه نوسان و حجم مبنا نویسنده: بابک بهارفر - جمعه ۱٥ آبان ۱۳۸۸

  به اطلاع کلیه فعالان بازار می رساند از روز شنبه مورخ 16/8/1388و در راستای افزایش نقدینگی سهام، دامنه مجاز نوسان روزانه قیمت سهام شرکت های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار ، از سه به سه و نیم درصد و برای حق تقدم سهام از 6 به 7 درصد افزایش خواهد یافت .

در همین راستا نیز حجم مبنای شرکت های با سرمایه ده میلیارد سهم و بیشتر از 4 در ده هزار (0004/0) به 3 در ده هزار (0003/0) تعداد سهام شرکت تغییر پیدا خواهد کرد .

  نظرات ()
عملکرد بورس مازندران در هفته منتهی به ششم آبان 88 نویسنده: بابک بهارفر - یکشنبه ۱٠ آبان ۱۳۸۸

در هفته ی آغازینِ آبان ماه، طی پنج روز معاملاتی، تعداد  27 میلیون و 740 هزار و 416 سهم از سهام 85 شرکت پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار، در بورس منطقه ای مازندران داد و ستد شد.

ارزش ریالی معاملات این هفته ی بورس منطقه ای مازندران با 117 درصد افزایش نسبت به هفته ی پیشین، به 77 هزار و 374 میلیون ریال رسید.

در این هفته سهامداران مازندرانی، 20 میلیون و 859 هزار و 827 سهم به ارزش 55 هزار و 856 میلیون ریال خریداری نمودند که 72 درصد از کل معاملات این هفته ی استان را شامل می شود.ارزش فروش سهام نیز در این هفته 21 هزار و 518 میلیون ریال بوده که بابت فروش 6 میلیون و 880 هزار و 589 سهم بوده است.

بیشترین ارزش خرید در این هفته متعلق به شرکت های گروه دارویی سبحان، بیمه البرز و بانک پارسیان بوده است؛ همچنین شرکت های بیمه البرز، سرمایه گذاری غدیر و بانک صادرات ایران بیشترین فروشندگان را به خود اختصاص دادند.

شرکت های کارگزاری اندیشه برتر، بانک کشاورزی و نهایت نگر نیز برترین کارگزاران این هفته ی استان از نظر ارزش ریالی معاملات بوده اند.

در این هفته 96 نفر با مراجعه به دفاتر کارگزاری و دریافت کد معاملاتی به جمع سهامداران کشور پیوستند که رشد چشمگیری نسبت به مدت مشابه در هفته ی گذشته داشت.

 

  نظرات ()
گزارش بورس منطقه ای مازندران در هفته ی منتهی به 29 مهر 88 نویسنده: بابک بهارفر - سه‌شنبه ٥ آبان ۱۳۸۸

در هفته ی پایانی مهر ماه، منتهی به روز چهارشنبه بیست و نهم مهر 1388، طی پنج روز معاملاتی، تعداد  12 میلیون و 441 هزار و 205 سهم از سهام 98 شرکت پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار، در بورس منطقه ای مازندران داد و ستد گردید که ارزش این معاملات بالغ بر 35 هزار و 625 میلیون ریال بوده است.

در این هفته سهامداران مازندرانی، 6 میلیون 794 هزار و 808 سهم به ارزش 20 هزار و 287 میلیون ریال خریداری نمودند که 57 درصد از کل معاملات این هفته ی استان را شامل می شود.ارزش فروش سهام نیز در این هفته 15 هزار و 338 میلیون ریال بوده که بابت فروش 5 میلیون و 646 هزار و 397 سهم بوده است.

بیشترین ارزش معاملات این هفته در مازندران به شرکت های ایران ترانسفو، بیمه البرز، فولاد مبارکه اصفهان، سرمایه گذاری غدیر و سایپا تعلق داشت.

شرکت های کارگزاری آگاه، نهایت نگر و سهم آشنا نیز برترین کارگزاران این هفته از نظر ارزش ریالی معاملات بوده اند.

در هفته ی منتهی به 29 مهر 88 ، 31 نفر با مراجعه در دفاتر کارگزاری و دریافت کد معاملاتی به جمع سهامداران کشور پیوستند.

جهت مشاهده ی این گزارش در تارنمای رسمی شرکت بورس اوراق بهادار اینجا کلیک نمایید.

  نظرات ()
افتتاح تالار اختصاصی کارگزاری اندیشه برتر در ساری نویسنده: بابک بهارفر - دوشنبه ٤ آبان ۱۳۸۸

از روز دوشنبه، 4 مهر ماه سال جاری، فعالیت تالار اختصاصی کارگزاری اندیشه برتر در شهرستان ساری آغاز گردید.

یادآور می شوم در حال حاضر هفت شرکت کارگزاری با هشت شعبه در استان در حال فعالیت می باشند.

 

فهرست کامل شرکت های کارگزاری فعال در مازندران را از پیوندهای زیر دریافت نمایید

نشانی و تلفن های دفاتر کارگزاری مازندران

  نظرات ()
مطالب اخیر مدیرعامل بورس تهران عملکرد پنج ماهه بورس را تشریح کرد دکتر حسن قالیباف اصل مدیرعامل بورس اوراق بهادار باقی ماند الزام ناشران بورسی به واریز سود به حساب بانکی سهامداران بورس تهران 100 درصد افزایش سرمایه داد سود هر سهم شرکت بورس 110 ریال تصویب شد نشست مطبوعاتی مدیرعامل بورس در هشتمین نمایشگاه بورس، بانک و بیمه ارتقا، انتقال و حذف برخی از شرکت‌ها توسط هیات پذیرش وداع با شکوه مردم ساری با حاج علی شمشمانی پیام تبریک دکتر قالیباف اصل به مناسبت حلول سال نو لغو مقررات مربوط به فروش سهام
دوستان من شرکت بورس اوراق بهادار تهران دکتر حسین عبده تبریزی رادیو بورس-گوینده:بابک بهارفر وبلاگ شخصی مانا فلاح نژاد وبلاگ علیرضا عسکریان سازمان بورس و اوراق بهادار کشور مديريت فناوری بورس تهران کارگزاری بانک صنعت و معدن کارگزاری بانک سپه کارگزاری نهایت نگر کارگزاری سهم آشنا کارگزاری پارس نمودگر کارگزاری بانک آینده کارگزاری آگاه کارگزاری آینده نگر خوارزمی کارگزاری بانک کشاورزی کارگزاری اقتصاد بیدار کارگزاری صندوق بازنشستگی - صبا جهاد سابق کارگزاری حافظ کارگزاری راهنمای سرمایه گذاران کارگزاری سرمایه گذاری ملی ایران کارگزاری مفید کارگزاری آراد ایرانیان کارگزاری اطمینان سهم کارگزاری بانک دی شركت سپرده گذاری مركزی اوراق بهادار و تسویه وجوه بورس منطقه ای آذربایجان غربی سازمان خصوصی سازی اقتصاد در تبریز پايگاه خبری بازار سرمايه ایران پرتال زیگور طراح قالب