بابک بهارفر
تماس با من
پروفایل من
آرشیو وبلاگ
      بورس اوراق بهادار در مازندران (وبلاگ شخصی بابک بهارفر)
سیمان فارس نو بورسی شد نویسنده: بابک بهارفر - پنجشنبه ۳٠ مهر ۱۳۸۸

در روز چهارشنبه، 29 مهرماه سال جاری، سهام شرکت سیمان فارس نو به عنوان چهارصد و پنجاه و دومین شرکت پذیرفته شده، برای اولین بار در بورس اوراق بهادار عرضه گردید و به مبلغ میانگین هر سهم 2541 ریال به فروش رسید. در این روز تعداد 17 میلیون و 500 هزار سهم (معادل 5 درصد) این شرکت که بیست و نهمین شرکت سیمانی پذیرفته شده در بورس به حساب می آید، فروخته شد.

سیمان فارس نو برای سال مالی منتهی به 29/12/88 حدود 636 ریال سود خالص پیش بینی کرده است.

لازم به توضیح است که سهامداران مازندرانی نیز در روز نخست عرضه ی این شرکت، تعداد 304 هزار سهم به ارزش بیش از 772 میلیون ریال را خریداری نمودند.

  نظرات ()
امکان طرح دعوی سهامداران از شرکت هایی که سود نمی دهند نویسنده: بابک بهارفر - شنبه ٢٥ مهر ۱۳۸۸

 سهامداران از شرکت هایی که از پرداخت سود امتناع می کنند، در مراجع حقوقی دادگستری طرح دعوی نمایند.

به گزارش روابط عمومی و امور حقوقی بورس اوراق بهادار، مریم ابراهیمی، مدیر امور حقوقی بورس تهران ضمن بیان مطلب فوق گفت: مطابق ماده 240 قانون تجارت، پرداخت سود به صاحبان سهام حداکثر ظرف هشت ماه پس از تصمیم مجمع راجع به تقسیم سود باید صورت پذیرد، و به منظور قاعده مند کردن تقسیم سود، مطابق دستورالعمل اجرایی افشای اطلاعات شرکت های ثبت شده نزد سازمان بورس و اوراق بهادار، شرکت ها موظف هستند جدول زمان بندی پرداخت سود نقدی پیشنهادی توسط هیات مدیره را قبل از برگزاری مجمع عمومی عادی افشا نمایند.

جهت مطالعه ی کامل این مطلب به ادامه مطلب بروید


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
مقامات استانی بخوانند ! نویسنده: بابک بهارفر - یکشنبه ۱٩ مهر ۱۳۸۸


نگهداری تالارهای منطقه ای نیازمند همکاری مقامات استان ها و ارکان بازار سرمایه است.

ضرورت مشارکت و همکاری مقامات ذی صلاح استانی و سایر ارکان بازار اوراق بهادار جهت نگهداری تالارها احساس می شود.

احمد جاویدی معاون پشتیبانی شرکت بورس اوراق بهادار ضمن بیان مطلب فوق افزود: با تصویب قانون جدید بازار اوراق بهادار و تاسیس شرکت بورس اوراق بهادار ، تالارهای منطقه ای نیز با حفظ ساختار قبلی به بورس منتقل شدند  اما با قطع همکاری و حمایت مالی مسئولین استانی اداره فعالیت تالارها با مشکلاتی مواجه شد .

بقیه این گزارش در ادامه مطلب


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
انتقال تالار بورس مازندران نویسنده: بابک بهارفر - یکشنبه ۱٢ مهر ۱۳۸۸

به آگاهی سهامداران و فعالان بازار سرمایه در استان مازندران می رساند، بورس منطقه ای مازندران از مکان سابق خود(میدان امام، جنب بانک ملت)، به ساختمان جدید واقع در میدان امام، ابتدای بلوار پاسداران، جنب سازمان بازرگانی، ساختمان بورس، طبقه دوم نقل مکان نموده است.

همچنین کارگزاران نیز به دفاتر جدید خود منتقل شده اند.جهت مشاهده ی نشانی جدید کارگزاران اینجا کلیک نمایید.

  نظرات ()
چهارصد و پنجاه و سومین شرکت بورس، درج شد نویسنده: بابک بهارفر - یکشنبه ٥ مهر ۱۳۸۸

 

 

بنا به مصوبه‌های 18 شهریور 1388 و 31 شهریور 1388 هیئت پذیرش اوراق بهادار، بیمه البرز در بورس اوراق بهادار تهران پذیرفته شد و با توجه به احراز موارد تعیین شده در مصوبه‌های یاد شده و دریافت تعهدنامه‌های ذکر شده قبل از عرضه‌ی سهام شرکت در بورس، از تاریخ 5 مهرماه 1388، به عنوان چهارصد و پنجاه و سومین شرکت پذیرفته شده در بخش و گروه «تأمین وجوه بیمه و بازنشستگی بجز تأمین اجتماعی اجباری» و طبقه‌ی «بیمه غیر از بیمه عمر»، با کد «01-03-66» و نماد «البرز» در فهرست نرخ‌های تابلوی اصلی بازار اول بورس اوراق بهادار تهران درج می‌شود.

عرضه اولیه این شرکت در روز چهارشنبه، ١۵ مهر سال جاری از طریق بورس اوراق بهادار انجام خواهد پذیرفت.سهامداران و علاقمندان می توانند به تالار های بورس سراسر کشور مراجعه فرمایند.

 

امیدنامه‌ی پذیرش و درج شرکت بیمه البرز و سایر اطلاعات مالی مربوط به آن از پیوندهای زیر قابل دریافت است:

 

امیدنامه پذیرش و درج شرکت بیمه البرز در بورس اوراق بهادار تهران

پیوست یک امیدنامه: ترکیب و نرخ سود سپرده‌های بلندمدت شرکت بیمه البرز در پایان سال 1387

پیوست دو امیدنامه: محاسبات فنی مربوط به بیمه زندگی

پیوست سه امیدنامه: گزیده‌ای از اطلاعات صنعت بیمه (از سالنامه آماری صنعت بیمه- سال 1386)

صورت‌های مالی حسابرسی شده سال مالی منتهی به 30 اسفند 1387

گزارش پیش‌بینی عملکرد حسابرسی شده سال مالی منتهی به 29 اسفند 1388

  نظرات ()
بیش از 50 درصد سهام مخابرات جابجا شد نویسنده: بابک بهارفر - یکشنبه ٥ مهر ۱۳۸۸

         

امروز، یکشنبه پنجمین روز از مهر ماه 88 با معامله 22 میلیارد و 936 میلیون و 827 هزارو 827 سهم معادل 50 درصد بعلاوه یک سهم مخابرات ایران به فروش رفت . به این ترتیب بورس تهران شاهد بزرگترین داد و ستد در طول فعالیت خود بود.

قیمت پایه هر سهم این شرکت 3400 ریال به صورت نقد و اقساط ( 20 درصد نقد و 80 درصد اقساط) تعیین شده بود. در جریان این رقابت این سهام از طریق شرکت کارگزاری بهمن به قیمت 3409 ریال خریداری شد. شرکت خریدار بایستی یک هزارو 560 میلیارد تومان از این معامله را به صورت نقد و بقیه را در 16 قسط 400 میلیارد تومانی به فاصله زمانی 6 ماهه در 8 سال به حساب دولت واریز نماید.

شایان ذکر است که در تاریخ بورس ، شرکت مخابرات به عنوان سومین و بزرگترین شرکتی که تاکنون خصوصی شده است ، به شمار می رود. معامله سهام بلوکی مخابرات به ارزش 78 هزار میلیارد ریال در واقع 6 برابر بزرگترین خرید و فروش قبلی سازمان خصوصی سازی در بورس است.

 

تاریخچه معاملات بزرگ خصوصی سازی در بورس

اولین خصوصی سازی بزرگ بورس در تاریخ 6/8/86 متعلق به شرکت ملی صنایع مس ایران با عرضه 1158 میلیون سهم به ارزش 10 هزار و159 میلیارد ریال ثبت شده است. دومین خصوصی سازی بزرگ به تاریخ 21/5/87 به عرضه فولاد خوزستان برمی گردد، که در آن زمان 668 میلیون سهم از شرکت فولاد خوزستان به ارزش 13 هزارو641 میلیارد ریال مورد معامله قرار گرفت.

جهت مطالعه ی توضیحات جناب آقای دکتر قالیباف، مدیرعامل بورس اوراق بهادار، به ادامه مطلب بروید

 


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
ششم مهر 88، آغاز به کار فرابورس ایران نویسنده: بابک بهارفر - شنبه ٤ مهر ۱۳۸۸

مدیر عامل شرکت فرابورس ایران از آغاز به کار این بازار از روز دوشنبه ، ششم مهر ماه سال جاری، خبر داد و بیان کرد: با معامله سهام شرکت مرجان کار فرابورس فعالیتش را آغاز می کند.

مصطفی امید قائمی با اعلام این خبر افزود:روز دوشنبه، با  حضور وزیر اقتصاد و دارایی و اعضای شورای عالی بورس در سالن تلاش وزارت کار افتتاح می شود.

به گفته مدیر عامل فرابورس ایران پس عرضه سهام شرکت مرجان کار توسط شرکت سرمایه گذاری امید ، به عنوان سهامدار عمده فعالیت فرابورس به طور رسمی آغاز می شود.

جهت مطالعه ی کامل این گزارش به ادامه مطلب بروید


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
مطالب اخیر مدیرعامل بورس تهران عملکرد پنج ماهه بورس را تشریح کرد دکتر حسن قالیباف اصل مدیرعامل بورس اوراق بهادار باقی ماند الزام ناشران بورسی به واریز سود به حساب بانکی سهامداران بورس تهران 100 درصد افزایش سرمایه داد سود هر سهم شرکت بورس 110 ریال تصویب شد نشست مطبوعاتی مدیرعامل بورس در هشتمین نمایشگاه بورس، بانک و بیمه ارتقا، انتقال و حذف برخی از شرکت‌ها توسط هیات پذیرش وداع با شکوه مردم ساری با حاج علی شمشمانی پیام تبریک دکتر قالیباف اصل به مناسبت حلول سال نو لغو مقررات مربوط به فروش سهام
دوستان من شرکت بورس اوراق بهادار تهران دکتر حسین عبده تبریزی رادیو بورس-گوینده:بابک بهارفر وبلاگ شخصی مانا فلاح نژاد وبلاگ علیرضا عسکریان سازمان بورس و اوراق بهادار کشور مديريت فناوری بورس تهران کارگزاری بانک صنعت و معدن کارگزاری بانک سپه کارگزاری نهایت نگر کارگزاری سهم آشنا کارگزاری پارس نمودگر کارگزاری بانک آینده کارگزاری آگاه کارگزاری آینده نگر خوارزمی کارگزاری بانک کشاورزی کارگزاری اقتصاد بیدار کارگزاری صندوق بازنشستگی - صبا جهاد سابق کارگزاری حافظ کارگزاری راهنمای سرمایه گذاران کارگزاری سرمایه گذاری ملی ایران کارگزاری مفید کارگزاری آراد ایرانیان کارگزاری اطمینان سهم کارگزاری بانک دی شركت سپرده گذاری مركزی اوراق بهادار و تسویه وجوه بورس منطقه ای آذربایجان غربی سازمان خصوصی سازی اقتصاد در تبریز پايگاه خبری بازار سرمايه ایران پرتال زیگور طراح قالب