بابک بهارفر
تماس با من
پروفایل من
آرشیو وبلاگ
      بورس اوراق بهادار در مازندران (وبلاگ شخصی بابک بهارفر)
عید غدیرخم نویسنده: بابک بهارفر - سه‌شنبه ٢٦ آذر ۱۳۸٧

  نظرات ()
بهترین مقاله همایش اصل 44 به دکتر احمدپور رسید نویسنده: بابک بهارفر - دوشنبه ٢٥ آذر ۱۳۸٧

 دکتر احمد احمدپور، عضو هیات‌مدیره و معاون اجرایی سازمان بورس و اوراق بهادار عنوان بهترین مقاله علمی همایش علمی و کاربردی موانع و راهکارهای اصل 44 قانون اساسی را به خود اختصاص داد.

 

دکتر احمدپور در این همایش که به مدت دو روز با مشارکت 20 دستگاه، نهاد و سازمان درسالن همایش‌های بین‌المللی صداوسیما برگزار شد، مقاله خود را با عنوان اصل 44 قانون اساسی و موانع و راهکارها برای حاضران ارائه کرد

 

  نظرات ()
معرفی کتاب نویسنده: بابک بهارفر - یکشنبه ٢٤ آذر ۱۳۸٧

مشاهده یادداشت خصوصی

  نظرات ()
اعلام اسامی پذیرفته شدگان آزمون های حرفه ای بازار سرمایه (دوره ی دوازدهم) نویسنده: بابک بهارفر - دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۸٧

با سلام و تبریک فراوان به مناسبت عید سعید قربان، به اطلاع می رساند اسامی پذیرفته شدگان آزمون های حرفه ای بازار سرمایه (دوره ی دوازدهم) که در آبان ماه سال جاری برگزار گردیده بود، اعلام شده است. 

جهت مشاهده ی فهرست قبول شدگان بر روی پیوند زیر کلیک نمایید:

فهرست قبول شدگان آزمون های حرفه ای بازار سرمایه (دوره ی دوازدهم)

 

انشاالله ظرف چند روز آینده اطلاعات کامل تری در مورد این آزمون ها و پذیرفته شدگان مازندرانی این آزمون، ارایه خواهم نمود.

  نظرات ()
پیام مدیرعامل به مناسبت دومین سالگرد تاسیس شرکت بورس اوراق بهادار تهران نویسنده: بابک بهارفر - شنبه ۱٦ آذر ۱۳۸٧

 

 

پیام دکتر قالیباف به مناسبت دومین سالگرد تاسیس شرکت بورس اوراق بهادار تهران

 باسمه تعالی

 رشد و توسعه پایدار و همه‌جانبه اقتصادی کشورها از طریق رشد و توسعه بازارهای سرمایه‌ و مشارکت مردمی در این بازارها فراهم می‌شود

 اکنون بورس اوراق بهادار تهران در دومین سالگرد تأسیس خود همچون گذشته در نقش یکی از بازیگران اصلی اقتصاد کشور، عزم خود را جزم کرده که تا سرحد توان در توسعه و اعتلای هر چه بیشتر این نقش بکوشد.

کارایی اطلاعاتی، شفافیت، نقدشوندگی، رقابت پذیری، تسهیل تخصیص بهینه سرمایه، عملیاتی شدن اهداف مقرر در ذیل اصل44 در حوزه خصوصی سازی، حرکت در راستای برنامه‌های دولت، هماهنگی و همکاری با سایر نهادها، پاسخگویی در مقابل ذینفعان و جامعه، شایسته سالاری، احترام و محوریت علم و کارکارشناسی درهمه امور، سرلوحة فعالیت‌های بورس اوراق بهادار تهران به عنوان یک مجموعه واحد خواهد بود.

امید که با همیاری سایر نهادهای پولی و مالی، شاهد شکوفایی و نقش بیشتر بازار سرمایه در رشد و توسعه و اعتلای میهن ‌عزیزمان ایران باشیم.

ان شا‌ءا...

  نظرات ()
آمار داد و ستد هفته ی دوم آذر 87 در بورس مازندران نویسنده: بابک بهارفر - چهارشنبه ۱۳ آذر ۱۳۸٧

با سلام

به استحضار علاقمندان و بازدیدکنندگان گرامی می رسانم که در هفته ی دوم آذر ماه سال جاری طی 5 روز کاری ، بیش از 2 میلیون و 495 هزار سهم به ارزش بیش از 563 میلیون تومان در بورس مازندران داد و ستد شد که در حدود 58 درصد از ارزش معاملات مربوط به خرید و 42 درصد به فروش سهام اختصاص داشت.

آمار داد و ستد این هفته را (به تفکیک روز) در زیر مشاهده می کنید:

شنبه 9 آذر 87  =  بیش از 166 میلیون تومان

یکشنبه 10 آذر 87  =  بیش از 153 میلیون تومان

دوشنبه 11 آذر 87  =  بیش از 78 میلیون تومان

سه شنبه 12 آذر 87  =  بیش از 82  میلیون تومان

چهارشنبه 13 آذر 87  =  بیش از 82 میلیون تومان

 

بد نیست بدانید که آمار معاملات  بورس اوراق بهادار مازندران از ابتدای سال جاری تا

پایان 16 آذر ، به 114 میلیارد تومان رسیده است.

 

  نظرات ()
تغییرات مهم در زمان و نحوه معاملات بورس نویسنده: بابک بهارفر - چهارشنبه ۱۳ آذر ۱۳۸٧

مدیربازار شرکت بورس خبر داد:

تغییرات مهم در زمان و نحوه معاملات بورس از شنبه آینده

 

مدیر بازار شرکت بورس گفت : با بکارگیری سیستم جدید معاملاتی از روز شنبه(شانزدهم آذر 87) ، تغییرات مهمی در زمان و نحوه معاملات و همچنین چگونگی معاملات کارگزاران به وجود خواهد آمد که باید مورد توجه کارگزاران و سهامداران حقیقی و حقوقی قرار گیرد.

علی صحرایی اظهار داشت : براساس هماهنگی های به عمل آمده و برنامه های موجود، نحوه استفاده از سیستم جدید معاملاتی به همه کارگزاران بورس آموزش داده شد و بعد از انجام آزمایش های متعدد مقرر گردیده که از این سیستم جدید استفاده شود.

براساس این گزارش، سیستم قدیمی و تحت برنامه " داس " ( DOS ) معاملات بعد از تهیه از کشور کانادا از سال 72 در بورس به کار گرفته شد که دارای مشکلات و محدودیت های گوناگونی بود.

جهت مطالعه ی متن کامل این مصاحبه به ادامه مطلب بروید

,
ادامه مطلب ...
  نظرات ()
پذیرش شرکت سیمان فارس نو در بورس اوراق بهادار نویسنده: بابک بهارفر - یکشنبه ۱٠ آذر ۱۳۸٧

هیئت پذیرش اوراق بهادار در روز شنبه 9 آذر 1387 به ‌منظور بررسی پذیرش سهام شرکت سیمان فارس نو (سهامی عام) تشکیل جلسه داد. در این جلسه، گزارش پیشنهاد پذیرش سهام این شرکت در بورس اوراق بهادار تهران به‌همراه امیدنامه و اطلاعات مالی آن مطرح و بررسی شد و در پایان تقاضای پذیرش سهام شرکت سیمان فارس نو در فهرست نرخ‌های تابلوی فرعی بازار اول بورس، مورد تصویب قرار گرفت و مقرر شد قبل از عرضه‌ی سهام، برخی اقدامات انجام و اطلاعات  و مدارک مربوط به بورس ارائه و به بازار اعلام شود.

جهت آگاهی از این اقدامات به ادامه مطلب بروید.

در ضمن پیش‌نویس امیدنامه‌ی پذیرش و درج و اطلاعات مالی شرکت سیمان فارس نو شامل صورت‌های مالی و گزارش پیش‌بینی عملکرد سال مالی آتی، متعاقباً منتشر خواهد شد.


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
آمار معاملات هفته ی نخست آذر ماه در بورس اوراق بهادار مازندران نویسنده: بابک بهارفر - پنجشنبه ٧ آذر ۱۳۸٧

در هفته ی نخست آذر ماه سال جاری ( از دوم الی ششم آذر) در پنج روز کاری، بیش از ٣ میلیون سهم با ارزشی بالغ بر ۶٧٠ میلیون تومان در بورس اوراق بهادار مازندران مورد معامله قرار گرفت که تعداد ٢ میلیون سهم به ارزش ۴۶٣ میلیون تومان مربوط به خرید و  ١ میلیون سهم به ارزش بیش از ٢٠٧ میلیون تومان مربوط به فروش سهام در استان بود.

 

لازم به توضیح است که ارزش معاملات استان از ابتدای سال ٨٧ تا کنون به رقمی بالغ بر،  ١١٣،۴٠٠،٠٠٠،٠٠٠ تومان (١١٣ میلیارد و ۴٠٠ میلیون تومان)رسیده است.

 

بیشترین ارزش خرید در استان در این هفته به ترتیب مربوط به شرکت های، بانک پارسیان، کاغذسازی کاوه، گروه صنعتی قطعات اتومبیل ایران، چینی ایران و بانک اقتصاد نوین بود.

 

در این هفته یازده نفر با حضور در تالار ساری و دریافت کد سهامداری (معاملاتی) به خانواده ی بزرگ سهامداران کشور پیوستند.

لازم به توضیح است که دریافت کد معاملاتی یکی از پیش نیازهای ورود به بازار بورس می باشد.علاقمندان می توانند با دردست داشتن یک برگ تصویر شناسنامه و کارت ملی به تالار بورس مراجعه نمایند.

یادآور می شوم دریافت این کد هیچ هزینه ای نداشته و  ۴٨ ساعت پس از درخواست، آماده می باشد.

 

  نظرات ()
نخستین نشست مطبوعاتی مدیرعامل جدید شرکت بورس نویسنده: بابک بهارفر - دوشنبه ٤ آذر ۱۳۸٧

  

تمام برنامه‌های قبلی و مثبت شرکت بورس را ادامه می‌دهم

 

دومین مدیرعامل شرکت بورس در اولین نشست مطبوعاتی خود با تشریح اولویت‌ها و دغدغه‌های 6گانه خود را اعلام کرد و گفت: تمام برنامه‌های گذشته و مثبت شرکت بورس را ادامه خواهم داد.

 به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، حسن قالیباف اصل در حالی هفته گذشته از سوی هیئت مدیره جدید شرکت بورس به عنوان دومین مدیرعامل این شرکت انتخاب شد که صبح امروز بعد از انجام مراسم تودیع و معارفه در جمع خبرنگاران حاضر شد و با تشریح اولویت‌های کاری خود به سؤالات متعدد خبرنگاران پاسخ گفت.

جهت مطالعه ی گزارش کامل این نشست به ادامه مطلب بروید.

 


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
مطالب اخیر مدیرعامل بورس تهران عملکرد پنج ماهه بورس را تشریح کرد دکتر حسن قالیباف اصل مدیرعامل بورس اوراق بهادار باقی ماند الزام ناشران بورسی به واریز سود به حساب بانکی سهامداران بورس تهران 100 درصد افزایش سرمایه داد سود هر سهم شرکت بورس 110 ریال تصویب شد نشست مطبوعاتی مدیرعامل بورس در هشتمین نمایشگاه بورس، بانک و بیمه ارتقا، انتقال و حذف برخی از شرکت‌ها توسط هیات پذیرش وداع با شکوه مردم ساری با حاج علی شمشمانی پیام تبریک دکتر قالیباف اصل به مناسبت حلول سال نو لغو مقررات مربوط به فروش سهام
دوستان من شرکت بورس اوراق بهادار تهران دکتر حسین عبده تبریزی رادیو بورس-گوینده:بابک بهارفر وبلاگ شخصی مانا فلاح نژاد وبلاگ علیرضا عسکریان سازمان بورس و اوراق بهادار کشور مديريت فناوری بورس تهران کارگزاری بانک صنعت و معدن کارگزاری بانک سپه کارگزاری نهایت نگر کارگزاری سهم آشنا کارگزاری پارس نمودگر کارگزاری بانک آینده کارگزاری آگاه کارگزاری آینده نگر خوارزمی کارگزاری بانک کشاورزی کارگزاری اقتصاد بیدار کارگزاری صندوق بازنشستگی - صبا جهاد سابق کارگزاری حافظ کارگزاری راهنمای سرمایه گذاران کارگزاری سرمایه گذاری ملی ایران کارگزاری مفید کارگزاری آراد ایرانیان کارگزاری اطمینان سهم کارگزاری بانک دی شركت سپرده گذاری مركزی اوراق بهادار و تسویه وجوه بورس منطقه ای آذربایجان غربی سازمان خصوصی سازی اقتصاد در تبریز پايگاه خبری بازار سرمايه ایران پرتال زیگور طراح قالب