بابک بهارفر
تماس با من
پروفایل من
آرشیو وبلاگ
      بورس اوراق بهادار در مازندران (وبلاگ شخصی بابک بهارفر)
عرضه اولیه سهام شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی نویسنده: بابک بهارفر - یکشنبه ٢٩ اردیبهشت ۱۳۸٧

مدیریت بازار بورس اوراق بهادار از معامله سهام کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران برای اولین بار پس از پذیرش خبر داد.

بر اساس این گزارش امروز یکشنبه مورخ 29/2/87 تعداد 000ر500ر127 سهم از سهام شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران برای اولین بار پس از پذیرش و درج نام در فهرست شرکت های پذیرفته شده بورس اوراق بهادار تهران توسط سهامدار عمده به قیمت 500ر2 ریال عرضه گردید.

لازم به ذکر است از این تعداد سهام عرضه شده تعداد 118 میلیون و 668 هزار سهم معامله شد.

  نظرات ()
  نویسنده: بابک بهارفر - چهارشنبه ٢٥ اردیبهشت ۱۳۸٧
در هفته منتهی به چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت ماه 1387 ، طی پنج روز معاملاتی، در تالار ساری، ۶ میلیون و ۷۰۴ هزار و ۵۲۵ سهم به مبلغ بیش از ۲۰ میلیارد و ۵۵۶ میلیون ریال داد و ستد شد که ارزش ریالی سهام خریداری شده،  ۱۴ میلیارد و ۷۴۳ میلیون ریال و ارزش فروش سهام ۵ میلیارد و ۸۱۳ میلیون ریال بود.

شایان ذکر است از کل سهام مبادله شده در این تالار طی هفته جاری، حدود ۷۲ درصد مربوط به خرید و ۲۸ درصد مربوط به فروش سهام بوده است.

ارزش ریالی معاملات در استان،  از ابتدای سال 87 تاکنون به بیش از ۲۸۰ میلیارد و ۴۰۳میلیون ریال رسیده و متوسط ارزش معاملات روزانه سهام نیز ، بیش از 8 میلیارد ریال بوده است.   

پنج شرکت برتر هفته، از نظر ارزش خرید در تالار بورس ساری عبارتند از:

بانک پارسیان

ملی صنایع مس ایران

پتروشیمی خارک

خدمات دریایی تاید واتر خاورمیانه

فولاد مبارکه اصفهان

  نظرات ()
سیمان کردستان درج شد نویسنده: بابک بهارفر - دوشنبه ٢۳ اردیبهشت ۱۳۸٧
نام شرکت سیمان کردستان (سهامی عام) به عنوان چهارصد و چهل و چهارمین شرکت پذیرفته شده در فهرست نرخ‌های تابلوی فرعی بازار اول بورس اوراق بهادار تهران درج شد.

شرکت سیمان کردستان در بخش «ساخت سایر محصولات کانی غیرفلزی»، گروه «ساخت محصولات کانی غیرفلزی طبقه‌بندی نشده در جای دیگر» و طبقه‌ی «ساخت سیمان، آهک و گچ» با کد 32-94-26 و نماد«سکرد (Sekord)» طبقه‌بندی شده است. سرمایه‌گذاران، تحلیل‌گران و عموم می‌توانند امیدنامه پذیرش و درج شرکت سیمان کردستان را از پیوند زیر دریافت نمایند:

امیدنامه پذیرش و درج شرکت سیمان کردستان    
  نظرات ()
بریده جراید هفته سوم اردیبهشت 87 نویسنده: بابک بهارفر - چهارشنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۸٧

جهت دریافت اخبار بر روی پیوندهای زیر کلیک نمایید:

اخبار روز دوشنبه  ۱۶ اردیبهشت ۱۳۸۷

اخبار روز سه شنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۸۷

اخبار روز چهارشنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۸۷

  نظرات ()
آمار معاملات بورس استان در هفته ی منتهی به 18 اردیبهشت 87 نویسنده: بابک بهارفر - چهارشنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۸٧
در هفته منتهی به چهارشنبه 18 اردیبهشت ماه 1387 ، طی پنج روز معاملاتی، در تالار ساری، 5 میلیون و597 هزار و 405 سهم به مبلغ بیش از 12 میلیارد و 875 میلیون ریال داد و ستد شد که ارزش ریالی سهام خریداری شده،  9 میلیارد و 425 میلیون ریال و ارزش فروش سهام 3 میلیارد و 450 میلیون ریال بود.

شایان ذکر است از کل سهام مبادله شده در این تالار طی هفته جاری، حدود 73 درصد مربوط به خرید و 27 درصد مربوط به فروش سهام بوده است.

ارزش ریالی معاملات در استان،  از ابتدای سال 87 تاکنون به بیش از 259 میلیارد و 847 میلیون ریال رسیده و متوسط ارزش معاملات روزانه سهام نیز ، حدود 8 میلیارد و 662 میلیون ریال بوده است.    پنج شرکت برتر هفته، از نظر ارزش خرید در تالار بورس ساری عبارتند از:

بانک پارسیان

فولاد خوزستان

صنایع کاغذسازی کاوه

خدمات دریایی تاید واتر خاورمیانه

سرمایه گذاری گروه صنایع بهشهر  

  نظرات ()
افزایش دامنه نوسان قیمت نویسنده: بابک بهارفر - چهارشنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۸٧

  به گزارش مدیریت بازار، در راستای سلسله اقدامات شرکت بورس در خصوص افزایش نقدشوندگی بازار و بر اساس مصوبه هیات مدیره شرکت و تایید سازمان بورس و اوراق بهادار از روز شنبه مورخ 21/2/87 دامنه مجاز نوسان قیمت روزانه سهام شرکت های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار از 2 به  3 درصد افزایش می یابد.

 امید است با اجرای شرایط جدید محدودیت نوسان قیمت، روان شدن بیشتر معاملات و بهبود نقد شوندگی را شاهد باشیم.   
  نظرات ()
کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران درج شد نویسنده: بابک بهارفر - چهارشنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۸٧
نام شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران (سهامی عام) به عنوان چهارصد و چهل و سومین شرکت پذیرفته شده در فهرست نرخ‌های تابلوی فرعی بازار اول بورس اوراق بهادار تهران درج شد.

شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در بخش «حمل و نقل آبی»، گروه و طبقه «حمل و نقل دریایی و حمل و نقل در آب‌های ساحلی» با کد 01- 10-61 و نماد«حکشتی (Hekeshti)» طبقه‌بندی شده است. امیدنامه پذیرش و درج شرکت از پیوند زیر قابل دریافت است:

 امیدنامه پذیرش و درج شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران 
  نظرات ()
هیئت پذیرش اوراق بهادار بانک تجارت و پالایش نفت تبریز را پذیرفت نویسنده: بابک بهارفر - دوشنبه ۱٦ اردیبهشت ۱۳۸٧

  در روز شنیه ، 14 اردیبهشت 1387، هیئت پذیرش اوراق بهادار  درخواست پذیرش سهام بانک تجارت و پالایش نفت تبریز را بررسی کرد و به‌اتفاق آراء این شرکت ها را پذیرفت. 

هیئت در این جلسات ، درخواست های پذیرش را به همراه پیش‌نویس امیدنامه های آنها بررسی کرد و در نهایت با پذیرش آنها در تابلوی اصلی بازار اول به شرط ارائه‌ی تعهدات لازم از سوی شرکت و سهامدار عمده، تکمیل فرآیند آماده‌سازی و ارائه‌ی اطلاعات تکمیلی موافقت کرد.

جهت دریافت پیش نویس امیدنامه ی این شرکت ها بر روی پیوندهای زیر کلیک نمایید:

 پیش‌نویس امیدنامه پذیرش و درج شرکت پالایش نفت تبریز 

پیش‌نویس امیدنامه پذیرش و درج بانک تجارت   

  نظرات ()
بریده ی جراید روزانه نویسنده: بابک بهارفر - دوشنبه ۱٦ اردیبهشت ۱۳۸٧

جهت دریافت اخبار بورس بر روی پیوندهای مورد نظر کلیک نمایید:

خبرهای روز یکشنبه ، هشتم اردیبهشت ۱۳۸۷

خبرهای روز دوشنبه ، نهم اردیبهشت ۱۳۸۷

خبرهای روز سه شنبه ، دهم اردیبهشت ۱۳۸۷

خبرهای روز چهارشنبه ، یازدهم اردیبهشت ۱۳۸۷

خبرهای روز شنبه ، چهاردهم اردیبهشت ۱۳۸۷

خبرهای روز یکشنبه ، پانزدهم اردیبهشت ۱۳۸۷

  نظرات ()
هفته معلم گرامی باد نویسنده: بابک بهارفر - جمعه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۸٧

اى تو مرا نادره آموزگار                    افسر زرین به سر روزگار

روشنى جان من از جان توست         خنده من از لب خندان توست

  نظرات ()
آمار هفتگی بورس اوراق بهادار مازندران نویسنده: بابک بهارفر - پنجشنبه ۱٢ اردیبهشت ۱۳۸٧

در هفته ی منتهی به چهارشنبه یازدهم اردیبهشت ماهِ 87 ، طی پنج روز معاملاتی بیش از 5 میلیون سهم با ارزشی بالغ بر 13 میلیارد و 600 میلیون ریال در تالار بورس ساری داد و ستد شد که حدود 60 درصد مربوط به خرید و 40 درصد مربوط به فروش سهام بود. ارزش ریالی معاملات در بورس مازندران از ابتدای سال 87 تاکنون به 247 میلیارد ریال رسیده است.در این هفته 15 نفر با دریافت کد معاملاتی به جمع سهامداران بورس اوراق بهادار کشور پیوستند. همچنین شرکت های زیر دارای بیشترین حجم خرید بوده اند:

بانک پارسیان

فولاد مبارکه اصفهان

فولاد خوزستان

آلومینیوم ایران

پتروشیمی فن آوران

  نظرات ()
حمایت دکتر صمصامی از بورس نویسنده: بابک بهارفر - سه‌شنبه ۱٠ اردیبهشت ۱۳۸٧
در جلسه ای که بعد از ظهر روز دوشنبه مورخ 9/2/1387 با حضور سرپرست وزارت امور اقتصادی و دارایی، رییس و اعضای هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار، رییس و اعضای هیات عامل سازمان خصوصی سازی و مدیر عامل و اعضای هیات مدیره بورس اوراق بهادار تهران در وزارتخانه تشکیل شد، دکتر صمصامی بر حمایت قاطع از بورس و لزوم توسعه و تقویت بورس اوراق بهادار تاکید کرد.ایشان ضمن بیان این که لازمه خصوصی سازی موفق، وجود یک بازار سرمایه قوی است، از مسئولین بورس خواست برنامه ها و ایده های خود را برای گسترش بورس مطرح و عملی سازند.ایشان افزودند: باید با امنیت خاطر در بازار سرمایه زمینه جذب منابع به بورس فراهم شود و استراتژی ها در کشور باید در جهت حمایت از تولید و افزایش بازدهی و سود باشد.ایشان تاکید کردند که طرفدار اقتصاد رقابتی و تقویت بخش خصوصی هستند و بورس باید پررنگ شود و از حاشیه خارج گردد.دکتر صمصامی اجرای اصل 44 را ضرورت اقتصاد امروز دانستند و از سازمان خصوصی سازی خواستند، برنامه های آماده سازی و واگذاری شرکت ها را با قدرت دنبال نمایند.پس از سخنان سرپرست وزارت، آقایان کرد زنگنه(رییس سازمان خصوصی سازی)، صالح آبادی(رییس سازمان بورس و اوراق بهادار) و رحمانی(مدیرعامل شرکت بورس اوراق بهادار) برنامه های خود را برای سال 1387 ارایه نمودند. 
  نظرات ()
امیدنامه‌ی مخابرات ایران در دسترس عموم قرار گرفت نویسنده: بابک بهارفر - شنبه ٧ اردیبهشت ۱۳۸٧
پیش‌نویس امیدنامه‌ی شرکت مخابرات ایران با سرمایه‌ی 36.967 میلیارد ریال پس از انجام پاره‌ای از اصلاحات، برای اطلاع عموم منتشر شد.       ویراست اولیه‌ی این امیدنامه به‌همراه گزارش پیشنهاد پذیرش سهام شرکت مخابرات ایران در جلسه‌ی 26 اسفند 1386 هیئت پذیرش اوراق بهادار (هیئت) مطرح شد و در همان جلسه با تصویب هیئت در فهرست نرخ‌های تابلوی فرعی بازار اول پذیرفته شد. گفتنی است شرایط پذیرش مصوب شرکت مخابرات ایران در بخش 4 امیدنامه‌ی مذکور منعکس شده است. همچنین، به‌استناد ماده‌ی 33 دستورالعمل پذیرش، مهلت احراز شرایط مزبور و درج در فهرست نرخ‌های بورس از 26 اسفند 1386 به مدت 6 ماه (26 شهریور 1387) است. علاقمندان می‌توانند پیش‌نویس امیدنامه‌ی مزبور را از پیوند زیر دریافت نمایند: 

پیش‌نویس امیدنامه پذیرش و درج شرکت مخابرات ایران در بورس اوراق بهادار تهران

  نظرات ()
خبرهای بورس نویسنده: بابک بهارفر - شنبه ٧ اردیبهشت ۱۳۸٧

جهت دریافت خبرهای بورس بر روی روزهای مورد نظر کلیک نمایید:

 بریده جراید روز یکشنبه  ۱ اردیبهشت ۱۳۸۷
 بریده جراید روز دوشنبه  ۲ اردیبهشت ۱۳۸۷
 بریده جراید روز سه شنبه  ۳ اردیبهشت ۱۳۸۷
 بریده جراید روز چهارشنبه  ۴ اردیبهشت ۱۳۸۷
  بریده جراید روز شنبه ۷ اردیبهشت ۱۳۸۷

  نظرات ()
آمار معاملات بورس اوراق بهادارِ مازندران در هفته ای که گذشت نویسنده: بابک بهارفر - شنبه ٧ اردیبهشت ۱۳۸٧
در هفته ی پیشین، منتهی به چهارشنبه چهارم اردیبهشت ماهِ 87 ،طی پنج روز معاملاتی بیش از 4 میلیون و 600 هزار سهم با ارزشی بالغ بر 11 میلیارد و 900 میلیون ریال در تالار ساری داد و ستد شد که حدود 56 درصد مربوط به خرید و 44 درصد مربوط به فروش سهام بود. همچنین ، ارزش ریالی معاملات در بورس مازندران از ابتدای سال 87 تاکنون به بیش از 233 میلیارد ریال رسیده است. در هفته ی گذشته 20 نفر از هم استانی های عزیز، با دریافت کد معاملاتی به جمع سهامدارانِ بورس اوراق بهادار پیوستند.
  نظرات ()
مطالب اخیر مدیرعامل بورس تهران عملکرد پنج ماهه بورس را تشریح کرد دکتر حسن قالیباف اصل مدیرعامل بورس اوراق بهادار باقی ماند الزام ناشران بورسی به واریز سود به حساب بانکی سهامداران بورس تهران 100 درصد افزایش سرمایه داد سود هر سهم شرکت بورس 110 ریال تصویب شد نشست مطبوعاتی مدیرعامل بورس در هشتمین نمایشگاه بورس، بانک و بیمه ارتقا، انتقال و حذف برخی از شرکت‌ها توسط هیات پذیرش وداع با شکوه مردم ساری با حاج علی شمشمانی پیام تبریک دکتر قالیباف اصل به مناسبت حلول سال نو لغو مقررات مربوط به فروش سهام
دوستان من شرکت بورس اوراق بهادار تهران دکتر حسین عبده تبریزی رادیو بورس-گوینده:بابک بهارفر وبلاگ شخصی مانا فلاح نژاد وبلاگ علیرضا عسکریان سازمان بورس و اوراق بهادار کشور مديريت فناوری بورس تهران کارگزاری بانک صنعت و معدن کارگزاری بانک سپه کارگزاری نهایت نگر کارگزاری سهم آشنا کارگزاری پارس نمودگر کارگزاری بانک آینده کارگزاری آگاه کارگزاری آینده نگر خوارزمی کارگزاری بانک کشاورزی کارگزاری اقتصاد بیدار کارگزاری صندوق بازنشستگی - صبا جهاد سابق کارگزاری حافظ کارگزاری راهنمای سرمایه گذاران کارگزاری سرمایه گذاری ملی ایران کارگزاری مفید کارگزاری آراد ایرانیان کارگزاری اطمینان سهم کارگزاری بانک دی شركت سپرده گذاری مركزی اوراق بهادار و تسویه وجوه بورس منطقه ای آذربایجان غربی سازمان خصوصی سازی اقتصاد در تبریز پايگاه خبری بازار سرمايه ایران پرتال زیگور طراح قالب